Vivus zmienia nazwę. Czas na Soonly Finance

  • Lendtech
  • 01.07.2022

Ten rok jest przełomowy dla Vivusa. W kwietniu największy polski pożyczkodawca online zmienił właściciela, uniezależniając się od międzynarodowej grupy kapitałowej. Funkcjonował w niej od wejścia na polski rynek w 2012 roku. Teraz 100% udziałów jest w polskich rękach, a firma idąc za ciosem zmienia nazwę i zapowiada dalszy rozwój. Od 30 czerwca Vivus Finance zmienia się w Soonly Finance.

Vivus zmienia się w Soonly

Zespół odpowiedzialny za sukces Vivusa postanowił iść dalej ścieżką firm, które zaczynały od jednego przełomowego produktu, a potem poszerzały portfolio. Jak wyjaśnia Ewa Wernerowicz, prezes Soonly Finance, zmiana nazwy jest symbolicznym początkiem nowego etapu. – Soonly, jak wskazuje nazwa, będzie koncentrować się na dostarczaniu klientom oferty „na już”. Zgodnie ze swoimi korzeniami nadal będzie to oferta finansowa, choć wychodząca poza pożyczki na niewielkie kwoty – mówi Wernerowicz.

Rąbka tajemnicy uchyla nowe logo, w które pożyczkodawca wpisał znak nieskończoności. Jakie będą te niekończące się możliwości? Tego rynek ma się dowiedzieć już w najbliższych miesiącach.

Co z pożyczkami Vivus?

Marka Vivus w ostatnich latach w zasadzie została „adidasami wśród szybkich pożyczek”. Myślisz pożyczka, mówisz Vivus. Dlatego właśnie pożyczki spod znaku zielonego jabłka zostają na rynku pod niezmienioną nazwą – mówi Ewa Wernerowicz. Wysoką wartość marki Vivus potwierdzają też badania rynku prowadzone przez pożyczkodawcę. Mr Hajs, bohater reklam który promuje Vivusa, jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych firmowych bohaterów w Polsce. Bardzo dobrą opinię o ofercie mają też jej użytkownicy. Według ostatnich badań NPS z maja tego roku 71% klientów poleciłoby pożyczkę Vivusa znajomym lub rodzinie.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 01.07.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.