We wrześniu sprzedano 276,5 tys. pożyczek na kwotę 697 mln zł

  • Lendtech
  • 22.10.2021

Paytm wybiera się na giełdę. Fintech otrzymał zgodę regulatora na IPO, którego wartość szacowana jest na 2,2 mld USD.

Paytm to największy indyjski fintech płatniczy, który współpracuje z 20 mln sklepów internetowych. Spółka generuje 1,4 mld transakcji miesięcznie! To liczby, o których można pomarzyć w Europie, ale nic dziwnego – Indie to drugie najludniejsze państwo na świecie z blisko 1,4 mld mieszkańców. Sam Paytm ma ponad 400 mln zarejestrowanych użytkowników.

Największe IPO w Indiach

Zgoda indyjskiego regulatora otwiera Paytm drogę do IPO, ale jeszcze nie jest znana dokładna data wejścia na giełdę w Mumbaju, ale możliwe, że nastąpi to już w połowie listopada bieżącego roku.

Paytm to marka należącą do spółki One97 Communications Ltd. Wśród inwestorów One97 są m.in. SoftBank, czy Berkshire Hathaway. Spółka chce pozyskać ok. 2,2 mld USD przy wycenie szacowanej pomiędzy 25 mld USD – 30 mld USD. To będzie największe IPO w historii indyjskiego rynku kapitałowego.

Bank, płatność odroczona i karty kredytowe

Paytm oferuje usługi płatnicze, ale nie tylko. Fintech podążając za globalnymi trendami ma swojej ofercie także ofertę BNPL, czyli odroczonej płatności, która działa w podobnym modelu co w PayPalu, czyli podział płatności na 4 nieoprocentowane raty. Do tego Paytm oferuje także karty kredytowe, a w samym portfolio Paytm jest także… bank. Innymi słowy, Paytm spełnia wszystkie kryteria tzw. superaplikacji fintech.

Jeśli interesujecie się rynkiem fintech i digital lending w Azji, to nie możecie przegapić podcastu z cyklu Digital Lending Talks. W ponad 40 minutowej rozmowie z Tomaszem Wiśniewskim z AsiaFinance dowiecie się wszystkiego, co musicie wiedzieć o lendtechu w Indiach.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 22.10.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.