Weź udział w bezpłatnych webinarach!

  • Lendtech
  • 11.10.2022

Zachęcamy do udziału w cyklu 3 nieodpłatnych webinariów, dotyczących pożyczek konsumenckich, rozpatrywania reklamacji przez instytucje finansowe oraz BNPL, które w październiku i listopadzie poprowadzą radcowie prawni Monika Macura, Anna Jędrasiak i Michał Barwicki z Kancelarii Macura, która od października jest jednym z partnerów Fundacji Lendtech. Na uczestników czekają praktyczne wskazówki oraz interpretacja niejasnych zapisów ustawowych – serdecznie zapraszam do udziału, szczegółowe informacje i linki do rejestracji poniżej.

Weź udział w cyklu bezpłatnych webinarów – Kancelaria Macura

Rewolucyjne zmiany na rynku pożyczek konsumenckich

środa, 19 października 2022 r., 10:00 – 11:00, prowadząca: Monika Macura

rejestracja>

Tematyka i zagadnienia: omówienie założeń zmian do ustawy o kredycie konsumenckim. Szkolenie kierowane jest do przedstawicieli instytucji pożyczkowych, digital lendingu i pośredników kredytu konsumenckiego. Ramowy program: kalkulowanie kosztów kredytu konsumenckiego, dane i dokumenty – jako podstaw oceny zdolności kredytowej, zakaz dochodzenia spłaty udzielonych konsumentom pożyczek, nowe zasady prowadzenia działalności pożyczkowej i terminy, w których należy się do nich dostosować, nadzór nad branżą pożyczkową, wykreślenia z rejestru instytucji pożyczkowych i kary, jakie może nałożyć KNF na spółki i zarządy spółek.

 

Reklamacje i procedura obsługi klienta w instytucjach finansowych

środa, 9 listopada 2022 r., 10:00 – 11:00, prowadząca: Anna Jędrasiak

rejestracja>
Tematyka i zagadnienia: rozpatrywanie reklamacji przez instytucje finansowe i postępowanie przez Rzecznikiem Finansowym – praktyczne zagadnienia, z którymi spółki muszą sobie radzić w ramach procedur reklamacyjnych na gruncie ustawy o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym. Ramowy program obejmuje zagadnienia dotyczące osób obowiązanych do stosowania ustawy, uprawnionych do składania reklamacji, rodzajów wystąpień klientów, które należy traktować jako reklamację, rozpatrywania reklamacji – formy, terminu i obligatoryjnych elementów odpowiedzi, zamieszczania w umowie o kredyt konsumencki odpowiednich informacji dotyczących reklamacji, rejestru reklamacji i sprawozdawczości dotyczącej reklamacji.

 

BNPL – o co chodzi i jak wejść na rynek e- commerce z produktem finansowym

środa, 30 listopada 2022 r., 10:00 – 11:00, prowadzący: Michał Barwicki

rejestracja>

Tematyka i zagadnienia: czym jest BNPL (buy-now-pay-later) oraz jak wejść na rynek e-commerce z produktem finansowym. W szczególności uczestnicy zapoznani zostaną z modelem biznesowym usług BNPL, klasyfikacją prawną modeli BNPL, wymogami prawno-regulacyjnymi dla usług BNPL oraz nadchodzącymi wyzwaniami i trendami o charakterze regulacyjnym. Szczegółowe zagadnienia: jak działa BNPL, dlaczego BNPL jest tak popularne, BNPL z punktu widzenia branży e-commerce, modele biznesowe usług BNPL, kwalifikacja prawna usług BNPL, wymogi prawne związane ze świadczeniem usług BNPL oraz trendy i perspektywa regulacyjna.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 11.10.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.