Allegro Pay potwierdzisz Touch-ID i Face-ID

  • Lendtech
  • 20.10.2021

Już wkrótce użytkownicy Allegro korzystający ze smartfonów marki iPhone i płacący za zakupy przy wykorzystaniu Allegro Pay będą mogli potwierdzić transakcje odciskiem palca lub twarzą.

Allegro Pay cieszy się dużą popularnością – tylko w I półroczu wartość pożyczek zrealizowanych w ramach Allegro Pay przekroczyła pół miliarda złotych, z tego tylko w drugim kwartale ich wartość przekroczyła 347 mln zł – czytamy w raporcie za II kw. 2021 roku (przy stratach kredytowych na ultra niskim poziomie 2,1%).

W drugim kwartale do Apple Pay wdrożono m.in. możliwość spłaty zobowiązania kartą czy też zakup za pomocą jednego kliknięcia. Płatności biometryczne to kolejny krok w rozwoju usługi, którą przypomnijmy – największy gracz na polskim rynku e-commerce uruchomił pod koniec 2020 roku.

Z aktualizacji regulaminu Allegro dowiadujemy się, że już od 17 listopada w aplikacji mobilnej Allegro dla użytkowników iPhone’ów włączona zostanie usługa potwierdzania płatności za pomocą odcisku palca (Touch-ID) lub twarzą (Face-ID). Opcję będzie można uruchomić w zakładce Moje konto.

Allegro Biznes – więcej ofert z opcją płatności odroczonej

Allegro poinformowało użytkowników, że również od 17 listopada zwiększy liczbę ofert z terminem płatności do 60 dni po zakupach w ramach tzw. odroczonej płatności dla firm. Dostawcą odroczonej płatności dla firm w ramach Allegro Biznes jest fintech PragmaGO, z którym to Allegro współpracuje od 2020 roku.

/Lendtech.pl

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 20.10.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.