Allegro przejmuje czeską grupę Mall. Kwota transakcji: prawie miliard euro

  • Lendtech
  • 08.11.2021

Polska platforma e-commerce Allegro ogłosiła przejęcie czeskiej grupy Mall. Tym samym sprzedawcy zyskają szerszy dostęp do rynku detalicznego o wartości 1,14 bln PLN, liczącego 70 mln konsumentów.

Na fuzji zyskają zarówno konsumenci jak i merchanci. O obsługę klientów będzie dbał zespół liczący 7200 osób. Transakcja jest ważnym krokiem dla Allegro w realizacji strategii ekspansji międzynarodowej, która w przyszłości pozwoli grupie łączących się niebawem spółek zwiększyć tempo rozwoju w Europie.

Transakcja na prawie miliard euro

Allegro to jeden z 10. największych portali e-commerce na świecie. Przejęcie 100% udziałów w Grupie Mall oraz WE|DO od sprzedających je akcjonariuszy PPF, EC Investments i Rockaway Capital, za łączną kwotę 881 mln euro to ważny ruch dla zwiększenia ekspansji.

Fuzja w I półroczu 2022 r.

Klienci nowej, powiększonej platformy będą mogli skorzystać z programu lojalnościowego Smart!, a także z wielu innych korzyści, np. z darmowych dostaw, produktów fintech Allegro Pay, usług logistycznych One, czy platformy B2B. Sprzedawcy będą mogli zaś działać efektywniej, wystawiając produkty regionalnie oraz korzystając z innowacyjnych rozwiązań i produktów reklamowych.

Planowane połączenie umożliwi również sprawne pozyskiwanie i onboarding sprzedawców międzynarodowych oraz pomoże wszystkim dotrzeć do nowych klientów. Fuzja obu firm planowana jest na pierwsze półrocze 2022 roku.

/AP/Allegro

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 08.11.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.