Comfino dostępne dla sklepów CStore

  • Lendtech
  • 13.04.2022

CStore SA i Comperia.pl SA ogłaszają współpracę i udostępniają klientom e-sklepów nowe opcje finansowania zakupów od marketplace’u płatniczego Comfino. Od teraz możliwość dopasowywania do klienta różnych ofert odroczonej płatności lub rat jest dostępna dla e-sklepów korzystających z oprogramowania CStore.

Comfino dostępne dla sklepów CStore

Sklepy korzystające z oprogramowania CStore mogą uruchomić dla swoich klientów trzy formy finansowania: płatności odroczone, raty (w tym 0%) oraz raty dla firm. To efekt współpracy z marketplace’em płatności Comfino. To rozwiązanie płatnicze dla e-commerce uruchomione w 2021 roku przez notowaną na giełdzie spółkę Comperia.pl SA. Działa jak wtyczka dla e-commerce, która po zaimplementowaniu w sklepie internetowym dopasuje opcje zapłaty za produkt lub usługę do danego klienta.

CStore działa w wielu krajach

CStore S.A. jest producentem oprogramowania ułatwiającego prowadzenie sprzedaży internetowej w kanale hurtowym i detalicznym. Działa w wielu krajach. Wśród firm korzystających z oprogramowania CStore znaleźć można m.in. amerykański koncern Cargill zatrudniający 160 tys. osób na świecie. Dla innego klienta, Vive Textile Recycling, CStore obsługuje sprzedaż hurtową na 70 rynkach. Polska firma działa też dla mniejszych, lokalnych podmiotów, oferując im abonamenty zawierające integracje z Allegro, sieciami kurierskimi, porównywarkami cenowymi.

Nasze narzędzie – połączenie platformy B2B i sklepu internetowego – automatyzuje do 75 proc. zadań zespołu sprzedażowego. Tego typu wsparcie bardzo doceniają współpracujące z nami firmy chcące z sukcesem sprzedawać online. Teraz możemy zaoferować im kolejną atrakcyjną opcję – trzy formy odroczonych płatności, dzięki którym zanotują wzrost sprzedaży poprzez zmniejszenie liczby porzucanych koszyków w ostatniej fazie zamówienia – mówi Dawid Paszek, prezes CStore.

Cieszymy się, że zintegrowaliśmy nasz marketplace płatniczy z kolejną czołową platformę e-commerce. Chcemy być tam, gdzie obecne są e-sklepy. Każdy sklep korzystający z oprogramowania CStore będzie mógł szybko i bez potrzeby angażowania programistów włączyć u siebie finansowanie Comfino. Nasze algorytmy sprawiają, że każdy klient danego sklepu internetowego znajdzie rozwiązanie finansowe dla siebie – mówi Paweł Szukalski, członek zarządu Comperia.pl SA odpowiedzialny za wdrożenie Comfino.

Wtyczka do pobrania poprzez platformę SaaS

Dzięki wdrożeniu Comfino, sklepy internetowe nie muszą oddzielnie negocjować warunków dodania nowych form finansowania z bankami, firmami pożyczkowymi, dostawcami płatności odroczonych itd. Nie muszą też kilkukrotnie angażować swojego działu IT, co jest konieczne przy zdecydowaniu się na oferty od różnych dostawców.

Wtyczkę można pobrać dla swojego e-sklepu poprzez platformę typu SaaS, taką jak CStore czy Sellingo, lub bezpośrednio za pomocą Comfino.pl. Marketplace płatności jest już dostępny m.in. w sklepach Unistal.pl, Siadam.pl, SklepBudowlanca.pl, Kliniki.pl.

Obie firmy zaprezentują się jako wystawcy jutrzejszych Targów eHandlu w EXPO XXI Warszawa. To największe wydarzenie dla sprzedających online w Europie Centralnej.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 13.04.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.