Grupa IAI S.A. podsumowuje kwartał

  • Lendtech
  • 11.05.2022

Pomimo trudnej sytuacji geopolitycznej, wprowadzenia Nowego Ładu oraz stale wzrastającej inflacji, e-commerce nadal ma się dobrze. Według danych IAI S.A. sprzedawcy, którzy korzystają z oferty IdoSell i Shoprenter, wygenerowali GMV o 347 mln zł wyższe niż rok temu w analogicznym czasie.

Grupa IAI S.A. podsumowuje kwartał

Polska spółka IAI S.A., która jest właścicielem jednego z liderów e-commerce w kraju IdoSell, podsumowała pierwszy kwartał 2022 roku. W swoim portfelu spółka ma również pakiet większościowy węgierskiej platformy sklepowej Shoprenter.

Z danych wynika, że pomimo zawirowań gospodarczych, które wygenerowały nowy ład, inflacja i inwazja Rosji na Ukrainę, e-commerce nadal ma się dobrze. W ciągu trzech pierwszych miesięcy 2022 roku sklepy internetowe IdoSell i Shoprenter wygenerowały GMV o ponad 347 mln zł wyższe niż w 2021 r. Liczba transakcji na tych platforma przekroczyła 12 mln. Wzrosła również liczba sklepów do ponad 12 tys.

E-commerce przechodzi transformację

Pomimo tego, że e-commerce nie ma już takiego impetu jak w latach 2020-2021, to nie można powiedzieć, że zatrzymało się w lub straciło. Wręcz przeciwnie – e-handel stabilizuje się i przechodzi transformację. Co prawda rynki lokalne stają się coraz bardziej ciasne, ale większe możliwości cross-borderowe sprawiają, że sklepy internetowe mogą pozyskiwać klientów z całego świata – mówi Sara Dzierżawska, brand manager z IdoSell.

W pierwszym kwartale 2022 roku w sklepach IdoSell największe wzrosty odnotowały e-sklepy, które zajmują się optyką (więcej o 189 proc.), sprzedają narzędzia (103 proc), aparaty fotograficzne i kamery (80 proc.), akcesoria budowlane (62 proc.).

IAI S.A. działa na polskim rynku od roku 2000. Firma posiada produkty: IdoSell, IdoBooking, IdoPay. W sierpniu 2021 roku przejęła 51 proc. akcji węgierskiego lidera e-commerce Shoprenter. Pakiet większościowy IAI S.A. należy do MCI Capital. Spółka jest jedną z najbardziej dochodowych inwestycji w portfelu funduszu. Od samego początku trzonem działalności IAI S.A. był handel internetowy. To czyni firmę jednym z najstarszych i najbardziej doświadczonych przedsiębiorstw e-commerce w Polsce. Cel, który przyświeca IAI S.A. to uczynienie e-handlu najpopularniejszą formą zakupów oraz wspieranie klientów w coraz większej sprzedaży – nie tylko na polskim rynku.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 11.05.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.