Grupa SIBS oraz Aion Bank i Vodeno podpisały porozumienie na rzecz rozwoju płatności w Europie

  • Lendtech
  • 26.10.2022

Grupa SIBS oraz Aion Bank i Vodeno podpisały list intencyjny dotyczący nawiązania partnerstwa. Firmy zamierzają rozpocząć współpracę od połączenia sił w zakresie udostępniania możliwości bramek płatniczych i rozwiązań fintech. 

Grupa SIBS oraz Aion Bank i Vodeno podpisały porozumienie na rzecz rozwoju płatności w Europie

Grupa SIBS planuje dostarczyć Aion Bank i Vodeno swoje rozwiązania i narzędzia do płatności e-commerce. Współpraca będzie obejmować rozwój produktów i ekspansję na nowych rynkach w Europie. Obie firmy zamierzają dostarczać produkty i usługi swoim klientom, aby rozwijać ich biznes i pozytywnie wpływać na wzrost przychodów. Kooperacja będzie dotyczyła rozwoju w zakresie połączonych rozwiązań płatniczych (Payment Gateway, QR Payments, aplikacja typu softPOS) i produktów kredytowych, takich jak płatności odroczone (BNPL), raty oraz innych możliwości finansowania.

„Nawiązanie współpracy z Aion Bankiem i Vodeno to znaczący krok dla SIBS na drodze do dalszego rozwoju naszych usług płatności cyfrowych, gwarantujący, że będziemy odgrywać jeszcze ważniejszą rolę w ułatwianiu życia i dokonywaniu płatności milionom ludzi, czyniąc je prostszym, wygodniejszym i bezpieczniejszym. Połączenie dotychczasowego doświadczenia i wiedzy grupy SIBS z wiodącymi europejskimi dostawcami usług Banking-as-a-Service (BaaS), takimi jak Aion Bank i Vodeno, pozwoli na stałe rozszerzyć dostępność naszej oferty dla obecnych i przyszłych klientów” – skomentowała Madalena Cascais Tomé, CEO SIBS Group.

„Partnerstwo z Aion Bankiem i Vodeno przyczyni się do rozwoju nowoczesnych metod płatności nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Wspólnie będziemy w stanie rozszerzyć ofertę dla naszych klientów, w dalszym ciągu wspierając ich w prowadzeniu i rozwoju biznesów” – dodał Bartosz Berestecki, Prezes Zarządu PayTel SA (SIBS Group).

„VODENO Cloud Platform (VCP) jest jedną z najbardziej kompleksowych platform chmurowych, która adresuje wszystkie aspekty bankowości detalicznej i MŚP. Wykorzystuje również szybko rozwijające się innowacje fintech, z możliwościami blisko 90 najlepszych fintechów, które są zintegrowane z platformą. Jednym z naszych podstawowych produktów są płatności, dlatego cieszymy się, że możemy połączyć się z platformą VCP, aby jeszcze bardziej zwiększyć naszą zdolność do oferowania nowoczesnych metod płatności. Ponadto, planujemy rozwój projektów BaaS w całej Europie.” – powiedział Krzysztof Czuba, CCO Vodeno.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 26.10.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.