IdoSell pomaga e-sklepom sprzedawać w Europie. Ogłasza integracje z sześcioma popularnymi przeglądarkami

  • Lendtech
  • 19.05.2022

IdoSell robi kolejny duży krok w stronę cross-border. Tym razem platforma sklepowa ogłosiła integrację z najpopularniejszymi porównywarkami z sześciu państw Europy Środkowo-Wschodniej.

IdoSell pomaga e-sklepom sprzedawać w Europie. Ogłasza integracje z sześcioma popularnymi przeglądarkami

Rynek e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej to miliony potencjalnych klientów i stosunkowo niskie koszty wejścia. Polska platforma sklepowa IdoSell już od jakiegoś czasu stawia na handel transgraniczny. Teraz da możliwość ponad 6,5 tys. sklepów internetowych na połączenie się z sześcioma najpopularniejszymi przeglądarkami z Czech, Słowacji, Grecji, Rumunii i Węgier.

Polski handel cross-border do tej pory oznaczał głównie wysyłkę towarów za zachodnią granicę, ale wiele firm zauważyło już zmiany zachodzące na rynkach naszych południowych sąsiadów. Prognozy są jednoznaczne: region CEE to wciąż rozpędzony e-commerce, nienasycony rynek i dwucyfrowe wzrosty w handlu online rok do roku – mówi Aleksandra Kubicka, business manager, specjalistka cross-border w IdoSell.

IdoSell integruje się z porównywarkami

W ramach ułatwiania sklepom internetowym wyjścia na zagraniczne rynki, IdoSell integruje się z sześcioma porównywarkami z Europu Środkowo-Wschodniej: czeską i słowacką Heureką, rumuńską Compari.ro, węgierskimi Argep.hu i Arukereso.hu, bułgarską Pazaruvaj.bg oraz grecką Skroutz.gr.

Nasi sprzedawcy mają cenne doświadczenie i wysokie standardy obsługi klienta, wypracowane na dojrzałym i konkurencyjnym polskim rynku. To daje im mocną pozycję startową na zagranicznych rynkach. A sukces w wyścigu o klienta zapewnią im integracje z popularnymi w danym kraju kurierami, operatorami płatności czy porównywarkami. Jeśli doda się do nich kampanie Google Shopping od IdoSell można dotrzeć do większości klientów, którzy rozpoczynają poszukiwania atrakcyjnych ofert w sieci. Pamiętajmy, że Europa Środkowo-Wschodnia to region, w którym nie ma marketplace’ów o dominującej pozycji – tłumaczy Aleksandra Kubicka.

Oferta dostępna dla wszystkich sprzedawców

Z oferty porównywarek będą mogły skorzystać wszyscy sprzedawcy, którzy prowadzą swoje sklepy na platformie sklepowej IdoSell.

IdoSell to polska platforma sklepowa rozwijana przez IAI S.A. W tym momencie to najbardziej efektywny sprzedażowo SaaS w kraju. Tylko w 2021 roku GMV (łączna wartość sprzedanych towarów) w e-sklepach IdoSell wyniosło ponad 14 mld zł. IdoSell od ponad 21 lat współtworzy sklepy internetowe, których sprzedaż rośnie dwukrotnie szybciej niż średnia rynkowa. Oferuje zaawansowane technologicznie narzędzia i funkcjonalności, które pozwalają na dużą sprzedaż i ciągły rozwój biznesu. IdoSell współpracuje z takimi partnerami jak InPost, Klarna, Facebook, Google, Wish, Packeta, Stripe, Amazon. W sierpniu ubiegłego roku do grupy IdoSell dołączyła węgierska platforma sklepowa Shoprenter (spółka IAI S.A. posiada pakiet większościowy).

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 19.05.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.