IdoSell włącza kolejny kanał do sprzedaży na czeskim rynku

  • Lendtech
  • 11.05.2023

Po takich rozwiązaniach jak Packeta, Heureka czy Zbozi.cz, IdoSell wprowadza Allegro.cz. Najbardziej efektywna sprzedażowo polska platforma sklepowa udostępnia kolejną cross-borderową funkcjonalność, która pomoże merchantom w sprzedaży w Czechach.

IdoSell włącza kolejny kanał do sprzedaży na czeskim rynku

Cross-border to w tym momencie jeden z najpopularniejszych kierunków rozwoju e-handlu. Platforma sklepowa IdoSell już rok temu udostępniła merchantom kompleksowy produkt, który daje możliwość szybkiego i łatwego wyjścia na poszczególne rynki Europy, m.in. czeski. Teraz do rodziny integracji przypisanych do Crossborder z IdoSell dołącza serwis Allegro.cz.

To nowy serwis zagraniczny, który umożliwia sprzedawcom z Polski prezentowanie swoich ofert na rynku czeskim. Dzięki integracji sprzedawcy z Polski mogą łatwo i szybko poszerzyć swoją grupę docelową o klientów z Czech. Oferty zostaną automatycznie przetłumaczone i przeliczone na daną walutę – wyjaśnia Konrad Pleszczuk, Product Manager, ekspert ds. Marketplace’ów w IdoSell.

W 2022 roku aż 45 proc. merchantów, którzy korzystają z usług platformy IdoSell, sprzedawało za granicę. Jak wynika z badania, w ciągu ostatniego roku polskie e-sklepy sprzedawały najwięcej na rynku niemieckim 380 mln zł GMV w 2022 roku, Czechy zaś uplasowały się na drugim miejscu z GMV na poziomie 166 mln zł. Średnia wartość zamówienia złożonego przez czeskiego klienta to 1510 koron czeskich, czyli około 297 zł. To rynek z bardzo dużym potencjałem dla polskich sprzedawców.

Nowa integracja jest wbudowana w panel administracyjny, dzięki czemu klienci IdoSell mogą ją uruchomić za pomocą kilku kliknięć. Pomoże ona merchantom w budowaniu strategii sprzedaży wielokanałowej, dzięki której zdobędą jeszcze większy ruch w sklepach.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 11.05.2023

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.