Marketplanet wspólnie z Brutto.pl wprowadza nowe usługi finansowe dla B2B

  • Lendtech
  • 12.11.2021

Marketplanet nawiązał strategiczną współpracę z Brutto.pl. Dzięki integracji użytkownikom należącej do Marketplanet platformy OnePlace zostaną udostępnione produkty umożliwiające finansowanie: sprzedaży, zakupów w postaci limitu zakupowego oraz zobowiązań publiczno‑prawnych.

Platforma Marketplanet umożliwia prostą i szybką automatyzację całego procesu zakupowego w przedsiębiorstwach. Komunikacja elektroniczna z rynkiem odbywa się z kolei z wykorzystaniem innowacyjnego portalu e‑handlu B2B – OnePlace. Z usług firmy od lat korzystają największe przedsiębiorstwa w Polsce. Wśród klientów firmy są m.in. Tauron, grupa PGE, mBank, Veolia i Orange.

Teraz dostawcy korzystający z OnePlace będą mogli także skorzystać z produktów finansowych dostarczanych przez Brutto – spółki działającej w ramach grupy PragmaGo. Dzięki integracji serwisów udostępnione zostaną produkty finansowania: sprzedaży (faktoringu), zakupów w postaci limitu zakupowego oraz zobowiązań publiczno‑prawnych (podatków i składek ZUS).

Partnerstwo z Brutto to kolejny krok w procesie rozbudowy naszych usług w zakresie B2B e‑commerce. Prostota tego rozwiązania i łatwe korzystanie z usługi spotkały się ze świetnym odbiorem wśród naszych klientów. Dzięki integracji OnePlace z narzędziami Brutto, mogą oni za pomocą jednego kliknięcia uzyskać dostęp do konkurencyjnych usług finansowych dla firm, bez dodatkowych nakładów czasu i zbędnych dokumentów – mówi Piotr Kaliński, członek zarządu Marketplanet.

Ma być szybciej i łatwiej

To kolejna usługa dla firm w ramach dynamicznie rozwijającego się OnePlace, gdzie dzięki sprawnej integracji z API Brutto, klienci platformy otrzymali do dyspozycji pełen wachlarz produktów finansowych, odpowiadających na potrzeby przedsiębiorców.

Integracja z Marketplanet wpisuje się w strategię Brutto. Koncentrujemy się na oferowaniu usług finansowych we współpracy z największymi platformami B2B. Model „embedded finance”, polegający na udostępnianiu usług finansowych bezpośrednio w interfejsach platform naszych partnerów, z których na co dzień korzystają polscy przedsiębiorcy, to czarny koń w obszarze B2B e-commerce – mówi Piotr Strzelecki, prezes Brutto.

Założenie jest proste: ma być szybciej i łatwiej. W OnePlace produkt Brutto idealnie trafia w potrzeby mikrofirm — przedsiębiorca widzi różne opcje finansowania zaraz po dołączeniu do platformy oraz przed momentem składania ofert. Rozwiązania Brutto trafiają do zweryfikowanych użytkowników B2B co wpływa na ich wiarygodność.

Dotychczas działaliśmy głównie w ekosystemach programów do fakturowania i księgowości. Teraz, wraz z rozpoczęciem współpracy z Marketplanet, wchodzimy w nowy segment platform B2B e‑commerce i zakupowych. Mamy nadzieję, że kilkaset tysięcy dostawców zarejestrowanych w OnePlace doceni naszą szeroką ofertę produktową, wygodny proces rejestracji w Brutto.pl jak i przejrzystość składania wniosków o finansowanie w modelu 100 proc. online – dodaje Strzelecki.

/Informacja prasowa

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 12.11.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.