Polski e-commerce 2020 – raport serwisu Przelewy24

  • Lendtech
  • 31.03.2021

„Polski e-commerce 2020” to raport, który podsumowuje miniony rok z perspektywy sektora b2c. Badania na zlecenie Przelewy24 i Nets wykonała agencja sondażowa Kantar/Sifo.

 
 

Zagadnienia poruszone w raporcie obejmują nawyki zakupowe klientów w obszarze towarów fizycznych, usług i turystyki oraz obszarów z nią związanych.

 

W obliczu pandemii zmianie uległy potrzeby zakupowe, natomiast wartość e-rynku zwiększyła się o 100% w stosunku do roku 2019, co niewątpliwie można powiązać z ograniczeniami w handlu stacjonarnym w 2020.

 

Pandemia COVID-19 miała niebagatelny wpływ na branżę e-commerce w każdym jej aspekcie. Obostrzenia w obszarze społecznym i gospodarczym spowodowały przyspieszenie transformacji cyfrowej wielu firm. Przyczyniły się do dynamicznego rozwoju branży, przeniesienia biznesów w świat online oraz wzrostu popytu na zakupy w sieci – mówi Jacek Kinecki CCO Przelewy24.

 

Klienci świetnie odnajdują się w świecie e-commerce

 

Największy udział w rynku online – aż 74% uzyskały towary fizyczne. W tej kategorii najchętniej kupowano odzież i produkty kosmetyczne. Największy przychód wygenerowano w sektorze RTV/AGD.

 

W raporcie przeanalizowano również zakupy transgraniczne, powody porzucania koszyków, stopień popularności urządzeń mobilnych w e-commerce, a także aspekt ekologiczny zakupów online.

 

Badania wskazują, że klienci świetnie odnajdują się w świecie e-commerce, śmiało podejmują decyzje zakupowe i chętnie korzystają z szerokiego wachlarza dostępnych metod i rozwiązań płatniczych.

 

Zmiany w sektorze e-commerce, trendy zakupowe i płatnicze, mające bezpośredni związek z pandemią zostały szerzej opisane i przeanalizowane w raporcie „Polski e-commerce 2020”.

 

Link do Raportu tutaj

 

/Komunikat Prasowy

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 31.03.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.