PragmaGO odblokowuje wyższy limit finansowania z pomocą Kontomatika

  • Lendtech
  • 08.10.2021

Korzystając z weryfikacji przez Kontomatik w PragmaGO, klient może uzyskać wyższy limit. PragmaGO jest jedną z największych niebankowych instytucji finansowych na polskim rynku, która wspiera przy pomocy różnych usług finansowych rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorców niezależnie od branży, której są przedstawicielami.

Aby otrzymać finansowanie w PragmaGO wystarczy uzupełnić internetowy wniosek, zweryfikować firmę online oraz potwierdzić warunki umowy poprzez wpisanie kodu dostarczanego klientom SMSem. Informacja zwrotna udzielana jest nawet do kilku minut (czas oczekiwania zależy jednak od wybranej usługi), zatem klient otrzymuje bardzo szybko dostęp do potrzebnych mu środków obrotowych.

Logowanie do konta firmowego poprzez Kontomatik

Do tej pory klienci mieli jedną możliwość weryfikacji swojej firmy, która polegała na wykonaniu zwrotnego przelewu z konta firmowego na kwotę 1 zł. Działanie użytkownika w tym zakresie wymagało zalogowania się do konta bankowego oraz wykonania transakcji.

Obecnie klient może skorzystać również z drugiej metody polegającej jedynie na zalogowaniu się do konta firmowego poprzez usługę Kontomatik. Rozwiązanie to zostało zaimplementowane, ponieważ jest łatwiejsze, szybsze oraz pozwala PragmaGO lepiej dopasować usługę do potrzeb klienta oraz jego możliwości finansowych.

Szybka weryfikacja tożsamości

Jesteśmy zadowoleni z produktu oferowanego przez Kontomatik, szczególnie, że jest to usługa 2 w jednym co oznacza: szybką weryfikację tożsamości oraz możliwość dopasowania oferowanego produktu poprzez dane wykorzystywane do oceny kredytowej. Takie rozwiązanie poprawia proces klienta (jest szybszy, wymaga mniej działań) oraz zwiększa nasze możliwości dokładniejszej oceny, jak również dopasowania oferty z uwagi na pozyskane dane” – tłumaczy Krzysztof Nadolski, Risk Manager w PragmaGO S.A.

PragmaGO jest kolejnym przykładem firmy, która dostrzegła potencjał otwartej bankowości i zdecydowała się wdrożyć takie rozwiązanie z myślą o klientach. Cieszę się na tę współpracę i wierzę, że PragmaGO z naszym wsparciem będzie odnosić sukcesy na rynku. Myślę, że śmiało mogę także powiedzieć, że stosowanie otwartej bankowości w branży finansowej powoli staje się standardem” – komentuje Patryk Pietrzak, Członek Zarządu w Kontomatik.

/Informacja prasowa

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 08.10.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.