Rośnie nowy magazyn e-commerce LPP na Podkarpaciu

  • Lendtech
  • 05.05.2022

Rozpoczęte w styczniu br. prace budowlane na terenie inwestycji LPP w Jasionce k. Rzeszowa nabierają tempa. Po zrealizowaniu części robót ziemnych i żelbetowych oraz instalacji zewnętrznych, budowa nowego magazynu e-commerce polskiego producenta odzieży wkracza w kolejny etap. Firma rozpoczęła już montaż betonowych słupów pod zaplanowane na maj br. przygotowanie konstrukcji stalowej dachu. Zakończenie budowy całego obiektu o powierzchni 69 000 m2 planowane jest jeszcze w 2022 roku.

Rośnie nowy magazyn e-commerce LPP na Podkarpaciu

Na Podkarpaciu trwają intensywne prace przy budowie nowego magazynu dedykowanego obsłudze zamówień online gdańskiej firmy odzieżowej. Inwestycja zaprojektowana z dbałością o standardy zrównoważonego budownictwa ma usprawnić sieć logistyczną, a także zwiększyć wydajność operacyjną i obecną powierzchnię magazynową spółki.

Aktualnie wchodzimy w kolejną fazę przygotowania nowego obiektu FC Podkarpacie. Dzięki zaangażowaniu wszystkich naszych partnerów realizujących prace budowalne, proces inwestycyjny przebiega zgodnie z harmonogramem i wszystko wskazuje na to, że magazyn w Jasionce zostanie oddany do użytku zgodnie z naszymi założeniami jeszcze w tym roku – informuje Kamil Kawałek, menedżer ds. rozwoju sieci logistycznej LPP.

Montaż betonowych słupów rozpoczęty

Po zakończeniu prac ziemnych i stabilizacji terenu pod budowę hali magazynowej, na wylewanych obecnie fundamentach rozpoczęto montaż betonowych słupów konstrukcyjnych. Do tej pory zainstalowano już około 40 proc., z zaplanowanych 400 filarów. Etap ten potrwa 8 tygodni, a termin zakończenia tej części prac przewidywany jest na koniec maja 2022 roku. Budowa słupów pozwoli na przystąpienie do przygotowania konstrukcji stalowej dachu, a następnie już w czerwcu, zamknięcia obiektu dachem i ścianami. Równolegle trwa obecnie instalacja systemów kanalizacji deszczowej i ochrony przeciwpożarowej oraz kontynuowane są działania związane z wykonaniem sieci zewnętrznych.

Po ukończeniu prac nowy obiekt zwiększy powierzchnię magazynową LPP do ponad 465 tys. mkw. Inwestycja jest kolejnym krokiem w rozwoju naszej sieci logistycznej i istotnym elementem planów naszej spółki. Nowe Fulfillment Center pozwoli na usprawnienie wielu procesów dystrybucyjnych w tej części Europy. Wierzymy również, że nasza długoterminowa obecność na Podkarpaciu przyniesie również korzyści dla całego regionu m.in. poprzez wsparcie lokalnego rynku pracy – komentuje Sebastian Sołtys, dyrektor ds. logistyki LPP .

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 05.05.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.