Shoper i Alibaba.com łączą siły

  • Lendtech
  • 30.06.2022

Shoper nawiązał współpracę z Alibaba.com – wiodącą platformą globalnej sprzedaży B2B. Umowa partnerska pozwoli większej liczbie polskich producentów i dostawców zyskać dostęp do międzynarodowych rynków. Shoper zapewni kompleksowe wsparcie i obsługę sprzedaży na Alibaba.com.

Shoper i Alibaba.com łączą siły, aby umożliwić polskim producentom i sektorowi MŚP udział w globalnym handlu

Alibaba.com umożliwia dostawcom sprzedaż na arenie międzynarodowej i otwiera dla polskich hurtowników nowe możliwości w globalnym handlu. W Shoper zależy nam, by było to dla nich jak najłatwiejsze, dlatego przeprowadzimy ich przez cały proces integracji i uruchomienia sprzedaży za pośrednictwem tej globalnej platformy. Zapewni to najlepszy w Polsce zespół specjalistów od sprzedaży na międzynarodowych marketplace’ach – mówi Marcin Kuśmierz, CEO Shoper.

Dzięki umowie z Alibaba.com, Shoper otrzymał status Alibaba Gold Partner, dzięki czemu polscy producenci i dostawcy zyskują dostęp do atrakcyjnych rynków oraz nowych klientów, a także do profesjonalnego wsparcia, wiedzy oraz szerokich możliwości reklamowych swoich produktów na preferencyjnych warunkach. Pozwoli im to zainteresować i przyciągnąć do siebie globalnych nabywców.

Omnichannel

Szybki wzrost sprzedaży wielokanałowej to jeden z kluczowych obszarów inwestycji Shoper. W maju br. spółka zainwestowała w agencję Selium, która specjalizuje się w obsłudze sprzedaży wielokanałowej. Połączenie wiedzy, doświadczenia i potencjału zespołów Shoper i Selium pozwoli teraz polskim firmom z sukcesem realizować swoje ambicje w zakresie sprzedaży transgranicznej za pośrednictwem Alibaba.com.

Alibaba.com dociera do klientów z ponad 190 krajów i oferuje produkty z ponad 40 kategorii, a dzisiejsze ogłoszenie to świetna wiadomość dla polskich producentów i MŚP. Pomożemy im w pełni rozwinąć sprzedaż na tej platformie i dotrzeć na międzynarodowe rynki – mówi Mateusz Grzywnowicz, CEO Selium.

Ekosystem do sprzedaży online

Shoper udostępnia pełny ekosystem do prowadzenia sprzedaży online dla ponad 33 tys. firm (na koniec 2021 r.). Jego głównym elementem jest nowoczesna platforma do prowadzenia własnego sklepu internetowego, wokół której spółka oferuje szereg usług dodatkowych, maksymalnie ułatwiających obsługę sprzedaży, także wielokanałowej. Są to m.in. płatności internetowe, usługi reklamowe i logistyczne dla branży e-commerce.

Przychody spółki Shoper w ostatnich 12 miesiącach, zakończonych 31 marca 2022 r., wyniosły blisko 91 mln zł, a skorygowany zysk EBITDA 32 mln zł. Wartość sprzedaży na platformie (GMV Omnichannel) wyniosła w tym okresie blisko 7 mld zł.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 30.06.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.