Shoper przejmie agencję Selium i wzmocni ofertę usług z obszaru sprzedaży wielokanałowej oraz międzynarodowej

  • Lendtech
  • 25.05.2022

Shoper zawarł przedwstępną umowę dotyczącą nabycia agencji Selium wyspecjalizowanej w obsłudze sprzedaży wielokanałowej (omnichannel).

Shoper przejmie agencję Selium i wzmocni ofertę usług z obszaru sprzedaży wielokanałowej oraz międzynarodowej

Selium należy do grona wiodących w Europie Środkowo-Wschodniej agencji wspierających przedsiębiorców w prowadzeniu sprzedaży na internetowych platformach handlowych (marketplace) w Ameryce Północnej, Azji i Europie. Firma oferuje przedsiębiorcom pełne wsparcie w zakresie uruchomienia i prowadzenia sprzedaży na marketplace’ach – od zawarcia umów po zarządzanie procesem sprzedażowym.

Najlepszy w Polsce zespół specjalistów od sprzedaży na międzynarodowych marketplace’ach wkrótce dołączy do Shoper. Połączenie wiedzy, doświadczenia i potencjału zespołów Shoper oraz Selium pozwoli polskim przedsiębiorcom skutecznie realizować ambicje w zakresie sprzedaży zagranicznej i pozyskiwać nowe grupy klientów. Rozwój sprzedaży wielokanałowej jest jednym z kluczowych obszarów naszych inwestycji – mówi Marcin Kuśmierz, CEO Shoper.

Integracje technologiczne między CRM lub ERP

Oferta usług Selium zawiera też wsparcie w zakresie integracji technologicznych między systemami CRM lub ERP przedsiębiorców a platformami handlowymi, szkolenia i kursy w zakresie prowadzenia sprzedaży internetowej oraz prowadzenie kampanii reklamowych na marketplace’ach.

Przedsiębiorcy współpracujący z Selium mają możliwość prowadzenia sprzedaży na kilkudziesięciu zagranicznych platformach handlowych, m.in. Amazon, Alibaba, AliExpress, Cdiscount, eBay, Kaufland i Shopee. Prognozowane przychody agencji wyniosą w 2022 r. 1.6-1.8 mln zł i będą niemal dwukrotnie wyższe niż w roku poprzednim.

Przejmując agencję Selium, Shoper zyska zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów w zakresie sprzedaży wielokanałowej oraz międzynarodowej. Agencja zostanie włączona w strukturę organizacyjną Shoper i utrzyma swoją markę. Jej usługi będą dostępne dla przedsiębiorców zarówno korzystających z platformy Shoper, jak i użytkowników sklepów internetowych wykorzystujących inne platformy SaaS i oprogramowanie open-source. Finalizacja transakcji planowana jest na początku trzeciego kwartału 2022 i wymaga uzyskania przez Shoper zgód korporacyjnych.

Dołączenie do Shoper otworzy nowe możliwości rozwoju dla polskich firm w zakresie ekspansji zagranicznej. Komplementarna oferta Selium i Shoper, światowej klasy specjaliści i dostęp do najnowszych technologii e-commerce umożliwi oferowanie nowych i unikalnych usług w obszarze omnichannel – mówi Mateusz Grzywnowicz, CEO Selium.

Udostępniony pełen ekosystem

Shoper udostępnia pełny ekosystem do prowadzenia sprzedaży online dla ponad 33 tys. firm. Jego głównym elementem jest nowoczesna platforma do prowadzenia własnego sklepu internetowego, wokół której spółka oferuje szereg usług dodatkowych, maksymalnie ułatwiających obsługę sprzedaży, także wielokanałowej. Są to m.in. płatności internetowe, usługi reklamowe i logistyczne dla branży e-commerce.

Przychody spółki Shoper w ostatnich 12 miesiącach, zakończonych 31 marca 2022 r., wyniosły blisko 91 mln zł, a skorygowany zysk EBITDA 32 mln zł. Wartość sprzedaży na platformie (GMV Omnichannel) wyniosła w tym okresie blisko 7 mld zł.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 25.05.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.