Shoper uruchomił płatności odroczone PayPo

  • Lendtech
  • 20.02.2021

Jednym z ważniejszych czynników sukcesu BNPL jest rozpowszechnienie tej metody płatności w e-commerce. Dotarcie do sklepów i ich rozwiązań technologicznych jest zatem kluczowe. Udostępnienie PayPo za pośrednictwem platformy Shopera daje dostęp do BNPL dla 15 tys. sklepów internetowych w Polsce.

 

PayPo i Shoper poinformowały o nawiązaniu współpracy. Z możliwości uruchomienia płatności odroczonych PayPo może skorzystać już ok. 15 tys. sklepów online, które „stoją na Shoperze”. Przypomnijmy, że PayPo to polski fintech, który jest jednym z pionierów BNPL w Polsce – spółka umożliwia dokonanie płatności odroczonej o 30 dni oraz rozłożenia płatności na 4 raty.

 

Odroczona płatność pozwala na szybko zakup w sklepie internetowym bez konieczności logowania do banku lub podawania numeru karty przy realizacji transakcji. Klient ma 30 dni na dokonanie zapłaty – w tym czasie może też zwrócić towar i nie zamrażać w tym czasie własnych środków. Bezsprzecznie jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

 

BNPL to nie chwilowa moda

 

Shoper wskazuje, że rośnie udział płatności online w zakupach internetowych. W 2020 roku już 60% płatności za zakupy robionych w internecie sfinalizowano za pomocą płatności online – to o 10% więcej niż w 2019 roku – czytamy w informacji prasowej.

 

Przedstawiciele PayPo wskazują, że wzrost popularności BNPL w Polsce to nie jest chwilowa moda, ale trend, który będzie się stale rozwijać. Tylko w 2020 roku skala działalności PayPo wzrosła aż 7-krotnie, co przełożyło się na 3 mln transakcji i 400 tys. klientów. Dzięki współpracy z Stoperem dostęp do PayPo łącznie będzie miało już ok. 16 tys. sklepów internetowych.

 

/Lendtech/Informacja prasowa

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 20.02.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.