Shoper z rekordowymi przychodami w trzecim kwartale 2022r.

  • Lendtech
  • 03.11.2022

Shoper opublikował raport finansowy za 3 kwartał i 9 miesięcy 2022 roku. Kwartalne przychody Spółki w okresie lipiec-wrzesień 2022 były najwyższe w historii i wyniosły 31,4 mln zł. Oznacza to wzrost do analogicznego okresu 2021 o 11,4 mln zł tj. 57%. Skorygowany zysk EBITDA zanotowany w 3 kwartale 2022 wyniósł 9,2 mln zł i był wyższy rok do roku o 1,9 mln zł tj. 26%.

Shoper z rekordowymi przychodami w trzecim kwartale 2022r.

 

W pierwszych 9 miesiącach 2022 Spółka osiągnęła przychody w wysokości 86,5 mln zł co oznacza wzrost o 33,1 mln zł i 62% w stosunku do tożsamego okresu w 2021. Skorygowany zysk EBITDA wzrósł w tym okresie do rekordowego poziomu 25,8 mln zł i był wyższy o 4 mln zł i 18% w porównaniu do pierwszych 9 miesięcy 2021. – Osiągnęliśmy satysfakcjonującą poprawę kluczowych parametrów finansowych w zmiennym i wymagającym otoczeniu rynkowym. Obserwujemy rosnące wykorzystanie większej ilości usług wspierających sprzedaż przez użytkowników platformy Shoper co korzystnie wpływa na rozwój biznesu. Nasze przychody w ostatnich 12 miesiącach, zakończonych we wrześniu, przekroczyły 113 mln zł i były ponad czterokrotnie wyższe niż w 2019 roku – mówi Piotr Biczysko, członek zarządu ds. finansowych Shoper.

Równie szybko rosły obroty wygenerowane w sklepach internetowych i narzędziach do sprzedaży wielokanałowej wykorzystujących platformę Shoper. W 3 kwartale wyniosły one 1,8 mld zł (GMV Sklepy) i 2 mld zł (GMV Omnichannel) co oznacza wzrost odpowiednio o 29 i 33% rok do roku. W pierwszych 9 miesiącach 2022 obroty wygenerowane w sklepach internetowowych wyniosły 5,3 mld zł (GMV Sklepy) a w sklepach internetowych i narzędziach do sprzedaży wielokanałowej 5,8 mld zł (GMV Omnichannel). Oznacza to wzrost o 36 i 34% w stosunku do pierwszych 9 miesięcy 2021.

Wraz z naszymi klientami konsekwentnie inwestujemy w rozwój sprzedaży międzynarodowej i wielokanałowej co jest widoczne w wysokiej dynamice obrotów generowanych na platformie Shoper. Jej użytkownikom dostarczamy praktyczną wiedzę, która pozwala odnosić sukces w nowych kanałach sprzedaży, oraz sprawdzone rozwiązania technologiczne – mówi Paweł Rybak, członek zarządu ds. handlowych Shoper.

Kluczowymi elementami platformy Shoper są nowoczesne oprogramowanie do prowadzenia własnego sklepu internetowego oraz zintegrowane z nim usługi finansowe, logistyczne i reklamowe dla rynku e-commerce. Użytkownicy platformy Shoper mają również możliwość prowadzenia sprzedaży międzynarodowej i wielokanałowej dzięki narzędziom technologicznym udostępnianym w ramach platformy Shoper oraz dostępowi do specjalistycznej wiedzy w tym zakresie. W sierpniu 2022 Spółka sfinalizowała zakup agencji Selium, której głównym przedmiotem działalności była obsługa sprzedaży na globalnych marketplace’ach. Dzięki tej inwestycji w ofercie Shoper znajduje się obsługa wsparcia sprzedaży na ponad 30 wiodących marketplace’ach na świecie.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 03.11.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.