Shoper zainwestuje ponad 6 mln złotych w nowe centra danych

  • Lendtech
  • 20.04.2022

Shoper i Atman inwestują w ośrodki przetwarzania danych dla rynku e-commerce. Kupujący i sprzedający zyskają większą szybkość i bezpieczeństwo transakcji internetowych.

Shoper zainwestuje ponad 6 mln złotych w nowe centra danych

Shoper we współpracy z Atman uruchomi dwa nowe centra przetwarzania danych. Celem inwestycji jest dalsze zwiększanie mocy obliczeniowej platformy Shoper i wykorzystanie najnowszych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa sieciowego. Shoper rozbuduje także sieć światłowodową łączącą centra przetwarzania danych oraz wdroży nową platformę z zakresu cyberbezpieczeństwa. W 2022 roku liczba centrów danych wykorzystywanych przez Shoper zwiększy się do czterech. Firma wykorzystuje również infrastrukturę chmury publicznej dostarczaną przez globalne firmy technologiczne.

Konsekwentnie inwestujemy w rozbudowę infrastruktury teleinformatycznej, aby kupujący i sprzedający w polskim e-commerce mieli zawsze bezpieczny i szybki dostęp do danych oraz najwyższy komfort przeprowadzania transakcji. Do inwestycji wybraliśmy partnera, który doskonale rozumie wyzwania stojące przez rynkiem handlu elektronicznego i wykorzystuje innowacyjne technologie związane z przetwarzaniem danych – mówi Krzysztof Krawczyk, wiceprezes Shoper.

33 tys. klientów Shoper

Platforma Shoper oferuje rozwiązanie do prowadzenia sklepu internetowego w modelu SaaS. Umożliwia także wykorzystanie usług dodatkowych takich jak płatności internetowe, reklama internetowa czy logistyka.

Na koniec 2021 roku Shoper obsługiwał 33 tysiące klientów, z czego blisko 26 tys. bezpośrednio i ponad 7 tys. w modelu private label, dostarczając swoje usługi do partnerów biznesowych. Tylko w listopadzie 2021 roku na platformie Shoper otworzyło się tysiąc nowych sklepów, co było rekordowym wynikiem w ciągu jednego miesiąca. Rekordowa była też sprzedaż w sklepach korzystających z platformy Shoper – GMV dla sklepów własnych wyniósł w 2021 roku 5,8 mld zł, a dla sprzedaży wielokanałowej (omnichannel, tj. w sklepach własnych i połączonych z nimi platformach handlowych) 6,4 mld zł. Oznacza to wzrost odpowiednio o 44% i 46% w porównaniu do roku 2020.

Atman udostępnia swoim klientom najwyższej jakości certyfikowaną infrastrukturę centrów danych zaprojektowaną w sposób spełniający zarówno wymagania skutecznej cyberochrony, jak i stałego dostępu do znajdujących się tam zasobów IT. Środowisko udostępnione firmie Shoper ma najwyższe parametry dostępności, łączności i bezpieczeństwa, a tym samym gwarantuje ciągłość działania platformy. Dzięki temu Shoper może w pełni skoncentrować się na dynamicznym rozwoju swojego biznesu – powiedział Daniel Szcześniewski, CEO Atmana.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 20.04.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.