Shopify rozpoczyna współpracę z TikTokiem

  • Lendtech
  • 25.08.2021

Kanadyjski gigant e-commerce połączył siły z TikTok w celu opracowania funkcji, która pozwoli kupującym kupować bezpośrednio z aplikacji mediów społecznościowych.

Shopify poinformował, że współpracujący z nim sprzedawcy posiadający konto biznesowe na TikToku wkrótce będą mogli po raz pierwszy dodać kartę zakupów do swoich profili. Nowa funkcjonalność będzie na razie dostępna w wersji pilotażowej dla użytkowników w USA i Wielkiej Brytanii. Inne regiony muszą poczekać parę miesięcy.

Shopify inwestuje w nową funkcjonalność

Platforma e-commerce idzie w ślady gigantów mediów społecznościowych takich jak Facebook, YouTube i Twitter, które intensywnie inwestują w nowe narzędzia ułatwiające konsumentom codzienne zakupy. Takie napędzają wzrost sprzedaży – z ostatniego raportu Salesforce wynika, że social media stają się głównym kanałem marketingowym. Nic zatem dziwnego, że platformy e-commerce umożliwiające otwarcie e-sklepu w modelu SaaS wzbogacają swoje oferty o tego rodzaju partnerstwa.

Shopify to założona w 2004 r. kanadyjska aplikacja e-commerce używana w ponad 175 krajach na całym świecie. Z ponad milionem merchantów jest obok Amazona najbardziej dominującą platformą tego typu. Shopify to także spółka notowana na giełdzie w USA – obecnie jej kapitalizacja to ponad 180 mld USD, a za jedną akcję należy zapłacić ponad 1,5 tys. USD. Od 2020 roku wartość giełdowa spółki zwiększyła się o blisko 70%.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 25.08.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.