SiemaShop sprzedaje z platformą IdoSell

  • Lendtech
  • 09.02.2024

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) zakończył się kwotą deklarowaną ponad 175 milionów złotych! Jedną z form wsparcia celu tegorocznej zbiórki oraz całorocznego działania Fundacji WOŚP są zakupy w sklepie internetowym SiemaShop. Na krótko przed 32. Finałem WOŚP SiemaShop podjął decyzję o migracji na platformę IdoSell.

SiemaShop sprzedaje z platformą IdoSell

Sklep internetowy SiemaShop, będący częścią Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP), zdecydował się na migrację na IdoSell, najbardziej efektywną sprzedażowo polską platformę sklepową. Współpraca ta pozwoliła na bezawaryjną obsługę tysięcy zamówień, które w grudniu i styczniu zostały złożone w e-sklepie w związku z ostatnim Finałem WOŚP.

Bardzo cieszymy się, że to właśnie IdoSell został wybrany, żeby wspierać technologicznie tak niezwykły sklep, jakim jest Siemashop. Grupa IAI od wielu lat wspomaga różnego rodzaju akcje i projekty charytatywne, w tym zbiórkę WOŚP. Dlatego też jest to dla nas wielkim wyróżnieniem, że możemy zadbać o infrastrukturę SiemaShop. Obsłużenie tak dużego wolumenu ruchu na stronie i zapewnienie stabilności sklepu podczas takich peaków sprzedażowych, jak w dniu Finału, to nie lada wyzwanie. Dzięki świetnej współpracy z ekipą obsługującą sklep i przedstawicielami Fundacji WOŚP, udało nam się zadbać o pełną niezawodność i 100% dostępności sklepu podczas całego weekendu, realizując tym samym motto 32. Finału WOŚP – Tu wszystko gra OK! – mówi Piotr Sikora, Chief Technology Officer w IdoSell.

Warto podkreślić, że SiemaShop w momentach szczytowego ruchu przyjmował kilkaset zamówień na minutę, zapewniając przy tym regularną synchronizację danych z wewnętrznymi systemami klienta.

Finał to dla naszych aplikacji swoisty DDoS. Nie inaczej jest w przypadku Siemashop. Platforma IdoSell świetnie obsłużyła ten duży i skumulowany w krótkim czasie ruch – mówi Jerzy Ochnio, Koordynator działu IT Fundacji WOŚP.

Czas Finału WOŚP to dopiero początek współpracy IdoSell z SiemaShop. W ciągu najbliższych miesięcy sklep będzie rozwijany technologicznie i przygotowywany na kolejne ważne wydarzenia, w tym letni Pol’and’Rock Festival i oczywiście kolejne Finały. Partnerem IdoSell we wdrożeniu SiemaShop na platformę była agencja ITExcellence.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 09.02.2024

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.