Sky-Shop wspólnie z Brutto.pl wprowadza usługę finansowania e-sklepów

  • Lendtech
  • 10.05.2022

Sky-Shop – dostawca platformy do prowadzenia sklepów internetowych, nawiązał współpracę z Brutto.pl zakresie finansowania merchantów. Dzięki współpracy Sky-Shop i Brutto sprzedawcy korzystający z bramki płatniczej Sky-Pay mogą skorzystać z oferty revenue based financing (RBF), czyli finansowania udzielanego na podstawie historii sprzedaży sklepu na platformie Sky-Shop.

Sky-Shop wspólnie z Brutto.pl wprowadza usługę finansowania e-sklepów

Sky-Shop.pl to gotowe oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowego, dropshippingu i sprzedaży w wielu kanałach online (np. na Allegro) dostarczane w formie wygodnego abonamentu. Łączy w sobie ponad 1 200 funkcji ułatwiających i automatyzujących sprzedaż i prowadzenie sklepu internetowego. Łatwość i intuicyjność obsługi sprawiają, że z zaawansowanych rozwiązań e-commerce mogą korzystać wszyscy sprzedawcy – od małych po dużych.

Nowe możliwości rozwoju

Do tej pory na naszej platformie powstało ponad 35 000 e-sklepów, m.in. marki takie jak: Media-Tech, Grycan, mFinanse, HobbyLand, Profigeo, Sohe.

Współpraca z Brutto.pl w ramach usługi Sky-Pay Finansowanie otwiera przed właścicielami sklepów prowadzonych na naszej platformie zupełnie nowe możliwości. Wiemy, że każdy etap prowadzenia biznesu e-commerce stawia przed sprzedawcami różne wyzwania – od chęci poszerzenia oferty, poprzez zwiększenie wydatków na reklamę, aż po konieczność zatrudnienia nowych pracowników. Finansowanie pozwala tym wyzwaniom sprostać, nie tracąc szansy na rozwój firmy.

Co ważne – spłata pożyczki następuje automatycznie, a raty uzależnione są od wysokości sprzedaży. Dzięki temu nasi klienci mogą inwestować bez ryzyka – prosto i wygodnie.

Finansowanie to kolejna usługa w ramach naszej autorskiej bramki płatniczej Sky-Pay, umożliwiającej szybkie i bezpieczne płatności on-line – powiedział Maciej Cebertowicz, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Sky-Shop.pl

Dzięki partnerstwu Sky-Shop z Brutto, sprzedawcy internetowi zyskają możliwość rozwoju swojego biznesu, wykorzystując pożyczkę firmową udzielaną za pośrednictwem Brutto przez spółkę PragmaGO, właściciela Brutto. Oferowane finansowanie ma postać Revenue Based Financing, czyli finansowania udzielanego na podstawie historii sprzedaży e-sklepu i spłacanego bezpośrednio – jako stały procent przyszłych obrotów – z salda merchanta w bramce płatniczej Sky-Pay.

Merchant spłaca, kiedy zarabia

Wartością dla korzystających z usługi klientów jest uzależnienie wysokości rat od poziomu ich sprzedaży. Oznacza to, że kiedy obroty sprzedawcy rosną, to płaci on większą ratę, a kiedy spadają – mniejszą. Merchant korzystający z finansowania za pośrednictwem Brutto nie musi się zatem stresować sezonowością swojego biznesu czy zewnętrznymi turbulencjami, na które nie ma wpływu – spłaca, kiedy zarabia.

Finansowanie oparte na przychodach (RBF) to nasza odpowiedź na problemy sprzedawców: restrykcyjną politykę kredytową banków, zmienność przychodów i zatory płatnicze. Połowa firm informuje, że w przeciągu ostatnich 6 miesięcy czekali na płatności od swoich kontrahentów ponad 60 dni. Handel znajduje się w trudnej sytuacji, a produkt RBF to usługa pożyczkowa, która nie dusi ich biznesu, ale – wręcz przeciwnie – współgra z nimi w rytm ich rozwoju. To sprzedawca bowiem decyduje, jaką kwotę pożyczki chce dostać od razu “do ręki”, w zamian deklarując oddawanie stałego procenta swoich przyszłych przychodów do czasu spłaty pożyczki – komentuje Piotr Strzelecki, prezes spółki Brutto.

Dzięki integracji systemów Sky-Shop i Brutto, merchant poznaje swój indywidualny limit finansowania oraz ofertę już w ciągu kilku sekund od rejestracji, bez konieczności przedstawiania dokumentów finansowych firmy. Maksymalna kwota finansowania wynosi 50.000 zł i może zostać przeznaczona na dowolny cel firmowy np. marketing, wynagrodzenia czy zatowarowanie. Koszt pożyczki wynosi 15% za maksymalnie 15-miesięczny okres spłat. Spłaty następują w trybie dziennym poprzez automatyczne pobieranie ustalonej przez sprzedawcę części jego przychodów z salda klienta Sky-Pay.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 10.05.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.