Tomasz Wejcman dołączył do iPOS SA obejmując fotel prezesa

  • Lendtech
  • 20.05.2022

Tomasz Wejcman, były Country Manager w Verifone, w maju br. objął stanowisko prezesa w iPOS SA – spółce, która jest twórcą pierwszego kasoterminala oraz pierwszej kasy wirtualnej na terminalu.

Tomasz Wejcman dołączył do iPOS SA obejmując fotel prezesa (1)

W firmie Verifone, która jest, światowym dostawcą terminali płatniczych, odpowiadał za polski oddział, w tym m.in. za wyniki sprzedaży, politykę cenową a także za rozwój i wdrażanie produktów. Ponadto ma 25-letnie doświadczenie strategicznym i operacyjnym zarządzaniu przedsiębiorstwami, zarówno w międzynarodowych spółkach, jak i w organizacjach z kapitałem polskim. Swoje kompetencje wykorzysta w iPOS, gdzie zajmie się kreowaniem strategii, definiowaniem możliwości wzrostu, budowaniem nowych kanałów sprzedaży oraz współpracą z partnerami.

Mariaż świata płatniczego ze światem fiskalnym

Tomasz Wejcman zna spółkę iPOS od początku jej istnienia, ponieważ z ramienia Verifone uczestniczył w projekcie dostarczania terminali płatniczych stanowiących bazę dla kasy wirtualnej oraz element wszystkich kasoterminali. Praktyczna wiedza Tomasza Wejcmana w zakresie rynku płatności elektronicznych i wypracowane kontakty pozwolą zacieśnić relacje iPOS z podmiotami działającymi w segmencie płatności bezgotówkowych oraz organizacjami płatniczymi.

Kilka lat temu iPOS jako pierwszy zrealizował logiczną i oczywistą potrzebę zintegrowania dwóch światów – fiskalnego i płatniczego, a dodatkowo w odpowiedzi na wymagania przedsiębiorców dostarczył platformę do zarządzania biznesem, tworząc zintegrowany produkt. Będziemy kontynuować strategię produktu all-in-one. Stawiamy na współpracę z branżą w zakresie promowania płatności bezgotówkowych oraz rozwoju nowoczesnych usług i narzędzi dla merchantów – zapewnia Tomasz Wejcman.

Nowy prezes iPOS przekonuje, że współpraca z partnerami branżowymi przede wszystkim zwiększy wartość funkcjonalną oferowanych rozwiązań dla przedsiębiorców i pozwoli na stworzenie oferty end-to-end, w której – w ramach jednego rozwiązania – dostarczana będzie pełna usługa potrzebna do efektywnego prowadzenia biznesu.

Przed rynkiem stoją kolejne wyzwania wynikające z nieuniknionej cyfryzacji i wymagań współczesnego przedsiębiorcy – w zakresie wykorzystania terminali płatniczych jako bazy dla aplikacyjnych rozwiązań fiskalnych oraz innych produktów stanowiących wartość dodaną dla merchanta. Będziemy inicjować zmiany oraz angażować się w działania podejmowane przez środowisko, aby stymulować rozwój branży płatności bezgotówkowych w Polsce skupiając się na wykorzystaniu terminali płatniczych w celu dodania im zupełnie nowych zastosowań – podkreśla Tomasz Wejcman.

Kasy wirtualne dla wszystkich

Strategicznym celem iPOS będzie popularyzacja idei kas w formie oprogramowania oraz wielu innych usług, dla których bazą są terminale płatnicze. Obecnie ustawodawca dopuszcza możliwość stosowania kas w formie oprogramowania jedynie w branży HoReCa i transporcie. Nowy prezes iPOS SA przekonuje, że umożliwienie stosowania kas wirtualnych na szeroką skalę przyniesie korzyści dla wszystkich uczestników rynku.

Terminal z funkcją kasy fiskalnej to krok w celu jeszcze większego upowszechnienia się płatności bezgotówkowych, na czym z pewnością zyska gospodarka. Zastąpienie sprzętowej kasy rejestrującej aplikacją fiskalna na terminalu to również mniejsze koszty dla przedsiębiorcy, który na jednym urządzeniu otrzyma wszystkie niezbędne funkcje do prowadzenia działalności – przekonuje Tomasz Wejcman. Należy także podkreślić, że wykorzystanie terminala płatniczego jako bazy sprzętowej dla oprogramowania kasy fiskalnej gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa, typowy dla urządzeń płatniczych, w szczególności spełnia standardy wynikające z surowych wymagań stawianych przez organizacje płatnicze. Zastosowane zabezpieczenia na poziomie systemu operacyjnego oraz sprzętu sprawiają, że terminal płatniczy jest gwarantem bezpieczeństwa dla oprogramowania kasy, co w pełni adresuje zarzuty sceptyków dotyczące szczelności i bezpieczeństwa – dodaje.

Spółka stoi na stanowisku, że technologia tego typu pozwoli walczyć z problemami związanymi z dostępnością elektroniki, a przy okazji ma wymiar ekologiczny.

Kasa fiskalna na terminalu to rozwiązanie pozwalające na ograniczenie liczby urządzeń niezbędnych do prowadzenia działalności, a to adresuje trudności z dostępem komponentów do produkcji urządzeń fiskalnych, które są podyktowane m.in pandemią i skutkami wojny w Ukrainie. Wdrożenie rozwiązań all-in-one na szeroką skalę ma też wpływ na ślad węglowy, co oznacza, że jest to opcja spójna z działaniami świata mającymi na celu ochronę środowiska – mówi Tomasz Wejcman.

Ekspansja w odpowiedzi na potrzeby rynku

Zarząd iPOS, w poszerzonym o Tomasza Wejcmana składzie, stawia na dynamiczny rozwój technologiczny, który pozwoli na rozbudowę portfolio produktów adresujących wymagania funkcjonalne większości segmentów rynku. Obecnie spółka w ramach planu produktowego wdrożyła rozbudowaną funkcjonalność systemu do gastronomii opartego o kasę wirtualną na terminalu.

Za strategiczne projekty technologiczne, architekturę i zarządzanie R&D będzie odpowiedzialny Adam Tomaszewski, który dotychczas pełnił funkcję prezesa iPOS, a od maja objął rolę Wiceprezesa. Adam Tomaszewski kierował projektem stworzenia wszystkich kasoterminali iPOS, w tym pierwszej kasy wirtualnej na terminalu płatniczym oraz ich homologacji.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 20.05.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.