Visa Canada zaoferuje płatności ratalne

  • Lendtech
  • 16.07.2021

Visa Canada we współpracy z Scotiabank i CIBC zaoferuje użytkownikom swoich kart opcję płatności ratalnych na zakupy online i w sklepach stacjonarnych. Oferta będzie dostępna dla wszystkich merchantów akceptujących karty Visa.

Opcja BNPL od Visa Canada będzie dostępna dla klientów Scotiabank już od sierpnia, a bank CIBC planuje wdrożenie oferty ratalnej dla zakupów eCommerce przy kasie od przyszłego roku.

Jak to będzie działać? Wystarczy przyłożenie karty do terminala, a wyświetli się na nim propozycja podzielenia ceny zakupu na miesięczne raty. Przy kasie nie są wymagane żadne dodatkowe kontrole kredytowe, formularze ani dodatkowy sprzęt.

Branża BNPL w Kanadzie rośnie o 30% rok do roku

Płatności ratalne w Kanadzie stają się coraz popularniejsze o czym świadczy duża dynamika wzrostu liczby tego typu transakcji – o ponad 30% rdr, co stanowi ponad 1,3 bln USD. Zainteresowanie planami ratalnymi rośnie we wszystkich grupach demograficznych, ale szczególnie wśród Millenialsów i Pokolenia Z.

Młodzi ludzie coraz chętniej wybierają ofertę BNPL zamiast obciążonych odsetkami tradycyjnych kart kredytowych – to jest fakt i trend ogólnoświatowy. Więcej na temat kondycji rynku kart kredytowych w Polsce i trendach można przeczytać tutaj.

Visa Canada oczekuje, że ich oferta BNPL przyciągnie tysiące nowych sprzedawców zachęconych prostotą i bezproblemowością rozwiązania.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 16.07.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.