Własna aplikacja bez kodowania? Startuje Branded App by Wix za 200 USD miesięcznie

  • Lendtech
  • 11.08.2021

Wix to jedna z najpopularniejszych platform subskrypcyjnych do tworzenia stron internetowych – niezwykle popularna w ecommerce, gdyż pozwala na stworzenie sklepu internetowego praktycznie od A do Z. Dzisiaj Wix zapowiedział, że uruchamia nową usługę, która nie wymaga kodowania i umożliwia stworzenie własnej aplikacji mobilnej dostępnej na App Store i Google Play. Tanio nie będzie – subskrypcja miesięczna wyniesie 200 USD.

Branded App by Wix, czyli usługa app as a service – takim mianem można określić nowe rozwiązanie, które uruchamia Wix, czyli jeden z największych kreatorów stron internetowych. Wix jest niezwykle popularny w e-commerce, gdyż umożliwia stworzenie e-sklepu praktycznie od „A do Z” bez umiejętności kodowania.

Wix działa w modelu SaaS, czyli software as a service (konkurencja dla Wix to m.in. Squarespace, czy Shopify). Użytkownicy opłacający subskrypcję mogą korzystać z zaawansowanego kreatora, który pozwala na stworzenie schludnej i nowoczesnej strony internetowej, w tym sklepu internetowego – mając przy tym dostęp do zaawansowanych narzędzi fintech (płatności) i marketingowych, czy też tworzenia własnych subskrypcji.

Wix wyceniany jest na 15 mld USD – od marca 2020 roku wycena spółki wzrosła ponad 2-krotnie, co ma naturalnie związek z pandemią, która nie tylko przyśpieszyła wzrosty w e-commerce, ale również sprawiła, że wiele biznesów przeniosło się do internetu. Wix ma ponad 200 mln zarejestrowanych użytkowników – w ostatnich roku firma odnotowywała 2,5 mln nowych rejestracji miesięcznie.

Biznes musi być Mobile First

Biznes musi być mobile – to chyba wie każdy, kto pracuje w nowoczesnych technologiach. Chociaż posiadanie własnej aplikacji nie jest konieczne, by być „mobile first”, to jednak aplikacja czasem jest konieczna by odnieść sukces, zbudować społeczność czy też budować lojalność klienta.

Niestety, samodzielne stworzenie apki, która będzie bezpieczna, ładna i dostępna w sklepie App Store i Google Play wymaga sporych nakładów finansowych i specjalistycznej wiedzy.

200 USD miesięcznie za własną aplikację. Czy to dużo?

Stąd pomysł Wix z prostym kreatorem do tworzenia aplikacji wydaje się wręcz strzałem w dziesiątkę. Użytkownik będzie mógł dobrać funkcje, które go interesują, grafiki, nazwę i logotyp – 90% małych sklepów internetowych nie potrzebuje niczego więcej, a zapewne z czasem usługa będzie rozwijana o dodatkowe „ficzery”.

Otwarte pozostaje pytanie, czy cena nie odstraszy klientów, bo z zapowiedzi wynika, że będzie to 200 USD miesięcznie – taką kwotę podał Techcrunch. Na tym nie skończą się koszty, bo trzeba będzie jeszcze opłacić obecność w App Store (99 USD rocznie) i Google Play (25 USD rocznie).

Dla wielu sklepów internetowych lub innych e-biznesów jest to produkt wart zainteresowania

Zacznijmy od tego, że stworzenie własnej aplikacji mobilnej jest znacznie droższe niż 200 USD miesięcznie. Bardzo trudno byłoby zrobić bezpieczną aplikację mobilną ze wsparciem IT po niższej cenie.

Kolejna kwestia to czas – jeśli Branded App by Wix jest tak proste w użytkowniu jak kreator witryn internetowych Wix, to faktycznie jest to produkt, który nie wymaga profesjonalnej wiedzy o kodowaniu, a tym samym – otwiera drzwi do świata aplikacji dla mniejszych e-biznesów.

W tym kontekście nazywanie go „game changerem” nie jest nadużyciem i prawdopodobnie w ślad za Wix pójdą kolejni gracze na tym rynku.

Kolejna kwestia to zalety posiadania aplikacji – to nie tylko kanał sprzedażowy, ale także kanał komunikacji z klientem, który może zwiększać konwersję sprzedaży – mechanizmy komunikacji typu push, o ile będą obecne w aplikacji Wix, to naprawdę skuteczny sposób informowania o promocjach czy nowych ofertach. W tej sytuacji cena 200 USD za aplikację to po prostu koszt marketingu. W tym kontekście cena nie jest aż tak wygórowana i z całą pewnością usługa zyska na popularności.

Bądź na bieżąco i zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter. Zdobądź ekspercką wiedzę i aktualne informacje o fintech & lendtech. Zapisz się tutaj.

/LP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 11.08.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.