EKO kredyty w ofercie Banku Pekao

  • Lendtech
  • 22.07.2021

Bank Pekao rozwija ofertę odpowiedzialnego finansowania celów przyjaznych środowisku. Aby wspierać zrównoważony rozwój, bank udostępnił klientom EKO Pożyczkę Ekspresową oraz EKO Kredyt Mieszkaniowy. Oferta szczególnie zainteresuje osoby, chcące wyposażyć się w panele i ogniwa fotowoltaiczne, przed wdrażanymi od nowego roku zasadami rozliczania fotowoltaiki. Ale nie tylko.

Nowe rozwiązania od Banku Pekao to odpowiedź na rosnące zainteresowanie finansowaniem ekologicznych celów, w szczególności fotowoltaiki. Od 2022 r. wchodzą w życie nowe zasady rozliczania prosumentów. Przestanie obowiązywać system opustów, a zacznie funkcjonować system zakupu i sprzedaży energii. Oznacza on koniec z magazynowaniem nadwyżki energii latem i wykorzystywaniu jej np. zimą.

Od nowego roku, nadwyżki energii będą odsprzedawane dystrybutorowi po cenach hurtowych, a w razie braków energii ze słońca, można je będzie odkupić od swojego dostawcy, ale prawdopodobnie za mniej korzystną, detaliczną cenę. To dlatego, wielu klientów nie chce zwlekać i przyspieszyło decyzję o instalacji fotowoltaicznej. W finansowaniu typu planów może pomóc Pekao.

Klient zainteresowany kredytem może liczyć na obniżoną marżę

Pożyczka Ekspresowa na cele ekologiczne od Banku Pekao może być przeznaczona na instalację odnawialnych źródeł energii (w tym właśnie fotowoltaiki), kotłów centralnego ogrzewania, pomp ciepła, okien, drzwi i materiałów do ocieplenia domu i dachu. Środki można przeznaczyć też na zakup samochodów osobowych z napędem elektrycznym lub hybrydowym oraz motocykli i skuterów z napędem elektrycznym, rowerów elektrycznych. Pieniądze można wykorzystać również na refinansowanie poniesionych kosztów zakupów dokonanych od początku 2021 r.

Korzystając z EKO Pożyczki Ekspresowej w Pekao w kwocie od 5 do 70 tys. zł, klient nie zapłaci prowizji. Co ważne, w ramach oferty specjalnej klient ma możliwość otrzymania dodatkowych środków na dowolny cel w wysokości do 25% kwoty przeznaczonej na wyżej wymienione cele ekologiczne. Atrakcyjna cena w połączeniu z długim okresem spłaty do 120 miesięcy pozwoli spłacać inwestycję w niskich miesięcznych ratach, które nie obciąża domowego budżetu.

Bank Pekao oferuje także EKO Kredyt Mieszkaniowy na instalację kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych czy pomp ciepła. Przy kredycie hipotecznym nabywana nieruchomość musi być wyposażona w wymienione instalacje, a przy kredycie budowlano-hipotecznym, instalacje muszą być ujęte w kosztorysie prac budowlanych lub kosztorysie na roboty remontowe. Klient zainteresowany kredytem, korzystając z ubezpieczenia spłaty, może liczyć na obniżoną marżę do poziomu 2,04% oraz brak opłaty za przygotowanie i zawarcie umowy.  

EKO kredyty przyjazne środowisku

– EKO kredyty to rozwiązania przyjazne środowisku oraz ze względu na atrakcyjną cenę przyjazne klientom, którzy chcą zdążyć z zamontowaniem przydomowej instalacji fotowoltaicznej przed wejściem w życie nowych przepisów, aby korzystniej rozliczać się z dostawcą energii elektrycznej. Chcemy ułatwić im finansowanie takich inwestycji, ale również innych energooszczędnych rozwiązań czy też zakupu rowerów elektrycznych i samochodów z napędem hybrydowym – wyjaśnia Piotr Gołąb, Dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego w Banku Pekao S.A.

Oferta obowiązuje do końca roku. Można z niej skorzystać w oddziałach banku, a w przypadku EKO Pożyczki Ekspresowej, również podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem (bez wizyty w palcówce banku) – konsultant przeprocesuje wniosek i przygotuje dokumenty kredytowe, które klient będzie mógł zaakceptować w serwisie elektronicznym nie wychodząc z domu.

/Lendtech.pl

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 22.07.2021

Najnowsze artykuły z kategorii