Ekspansja polskiej firmy. Authologic rozszerza swoją działalność na siedmiu europejskich rynkach

  • Lendtech
  • 31.03.2023

Polski fintech Authologic wprowadza możliwość weryfikacji tożsamości na kolejnych rynkach. Nowe wdrożenia pozwolą na weryfikację tożsamości online przy użyciu nowych metod w Belgii, Holandii, Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii i Austrii.

Ekspansja polskiej firmy. Authologic rozszerza swoją działalność na siedmiu europejskich rynkach

Authologic agreguje i koordynuje w jednym API metody umożliwiające zdalną weryfikację tożsamości poprzez dane bankowe, cyfrowe dowody osobiste i dane biometryczne.

Nowe metody weryfikacji

Authologic udostępniło wiodące cyfrowe metody weryfikacji tożsamości w kolejnych krajach Europy.

Dzięki itsme możliwa jest szybka i bezpieczna weryfikacja dla klientów z Belgii. Konto w aplikacji można założyć z wykorzystaniem eID lub poprzez dane bankowe. Rozwiązanie pozwala m.in. na potwierdzenie tożsamości w kontaktach z instytucjami rządowymi, bankami i w trakcie korzystania z innych e-usług. Za jego pomocą można także podpisywać dokumenty. – Aplikację itsme można porównać do polskiego mObywatela. Różnica polega na tym, że itsme jest komercyjnie dostępny dla każdego od kilku lat, a mObywatel jeszcze nie – komentuje Krzysztof Klimczak, współzałożyciel Authologic.

Z kolei usługa iDIN pozwala na potwierdzenie tożsamości użytkowników z Holandii poprzez dane bankowe. Rozwiązanie umożliwia weryfikację tożsamości, logowanie do e-usług czy potwierdzenie wieku.

Handy-Signatur umożliwia uwierzytelnienie tożsamości, korzystanie z e-usług biznesowych i administracji publicznej oraz elektroniczne podpisywanie dokumentów klientom w Austrii. Dzięki zgodności z unijnym rozporządzeniem eIDAS, podpis złożony w ten spośób jest równy podpisowi odręcznemu. Z aplikacji korzysta już ponad 3 mln osób.

Authologic udostępnia także nowe metody dla krajów nordyckich. W Szwecji szybka weryfikacja jest możliwa dzięki Freja eID. Dane użytkownika są bezpiecznie potwierdzane poprzez cyfrowe ID w smartfonie. Weryfikacja tożsamości poprzez Freja eID jest używana w trakcie logowania do e-usług czy do fizycznej weryfikacji – podobnie jak w przypadku klasycznego dowodu tożsamości. Kolejnym rozwiązaniem jest szwedzkie bankID, które umożliwia m.in. weryfikację cyfrową i podpisywanie e-dokumentów.

W sąsiadującej ze Szwecją Finlandii tożsamość może być weryfikowana dzięki Finnish Trust Network (bank ID) i Finnish Henkilökortti (digital ID). Z kolei w Norwegii umożliwia to wiodące rozwiązanie bankID, a w Danii MitID, pozwalające potwierdzić tożsamość przez digital ID i portfele tożsamości.

Kilkanaście europejskich rynków

Dzięki nowym wdrożeniom, polska firma zapewnia wszystkie kluczowe metody weryfikacji już w trzynastu krajach Europy. Oprócz wspomnianych już rynków, udostępnia je także w Polsce, Niemczech, Czechach, Litwie, Łotwie, Estonii. Swoim zasięgiem platforma polskiej spółki obejmuje jednak znacznie więcej, bo aż prawie 200 krajów i jest zintegrowana z prawie 4 tys. źródeł tożsamości.

Jeszcze większe możliwości

Kolejne wdrożenia pozwalają spółce jeszcze bardziej kompleksowo obsługiwać klientów międzynarodowych, operujących w Europie. Firma obsługuje coraz większe podmioty działające na wielu rynkach: m.in. Binance, LVBet czy UnifiedPost.

Plany Authologic są jednak jeszcze bardziej ambitne. – Działamy zgodnie z wcześniej założonym planem. Już nie raz wspominaliśmy, że naszym celem jest dostarczać w jednym API wszystkie cyfrowe metody weryfikacji tożsamości online, ze wszystkich krajów na świecie. Z każdym miesiącem jesteśmy bliżej tego celu – mówi Jarosław Sygitowicz, współzałożyciel Authologic.

Agregacja i koordynacja wielu metod weryfikacji przez Authologic ma na celu m.in. ułatwienie dostępu do licznych metod weryfikacji firmom, które chcą działać międzynarodowo. Dzięki temu nie jest konieczne podpisywanie szeregu umów z podmiotami w poszczególnych krajach. Wszystko w ramach jednego API zapewnia polska spółka. Podobnie jest w skali lokalnej. Współpraca polskiego fintechu m.in. z Edo App (PWPW) czy KIR (moje ID) zapewnia wszystkie kluczowe metody weryfikacji również polskim użytkownikom.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 31.03.2023

Najnowsze artykuły z kategorii