ERGO Hestia na 2. miejscu w Rankingu Odpowiedzialnych Firm

  • Lendtech
  • 04.07.2022

W tegorocznej, XVI już edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm, ERGO Hestia, zajęła 2. miejsce w klasyfikacji ogólnej. ERGO Hestia jest również najlepszym ubezpieczycielem w zestawieniu.

ERGO Hestia na 2. miejscu w Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Ranking Odpowiedzialnych Firm to zestawienie spółek działających w Polsce, ocenianych pod kątem jakości systemu zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu. Umożliwia dokonanie wiarygodnej oceny zaawansowania firmy w podejmowaniu wyzwań zrównoważonego rozwoju, a także jest cennym instrumentem edukacyjnym, który pozwala sprawdzić poziom przygotowania organizacji na różnorodne wyzwania najbliższej przyszłości.

Od wielu już lat podejmujemy konkretne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, Staramy się nieustannie rozwijać w tym kierunku, ale również promować ESG wśród naszych interesariuszy, jak klienci, agenci i brokerzy ubezpieczeniowi, a także społeczność wokół nas. Jesteśmy dumni, że ERGO Hestia po raz kolejny znalazła się na podium Rankingu Odpowiedzialnych Firm. To istotne, by doceniać firmy za ich konsekwentne działania w zgodzie z 17 Celami Zrównoważonego Rozwoju – mówi Mario Zamarripa, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w ERGO Hestii.

Najwyższe standardy

Sopocki ubezpieczyciel spełnia najwyższe standardy i posiada kilkuletnią strategię w zakresie zrównoważonego rozwoju i ESG w 3 obszarach swojej działalności – ubezpieczenia, inwestycje i własna działalność. W zakresie ochrony środowiska i klimatu wprowadza zmiany wewnątrz firmy i w jej otoczeniu: tworzy produkty ubezpieczeniowe wspierające ochronę środowiska, realizuje plan redukcji emisji CO2 wynikającej z działalności biznesowej, posiada politykę odpowiedzialnego inwestowania (Responsible Investment Guidelines). Firma promuje wśród pracowników dojazdy do pracy rowerem, grupowe przejazdy samochodem i oszczędność papieru oraz innych surowców. Stale powiększa swoją flotę samochodów hybrydowych, co roku funduje nagrodę dla najbardziej proekologicznych uzdrowisk w Polsce oraz jako jedyny ubezpieczyciel posiada własny park i pasiekę. Działania ERGO Hestii nie ograniczają się tylko do ochrony środowiska, firma wdraża różne procesy biznesowe w obszarze społecznym. Dodatkowo ubezpieczyciel powołał fundację Artystyczna Podróż Hestii działającą na rzecz artystów sztuk wizualnych, a także Fundację Integralia zajmującą się aktywizacją osób z niepełnosprawnościami, między innymi poprzez program „Sprawny staż”. Nagrodę Literacka Podróż Hestii, w ramach której wybierane są najlepsze książki dla dzieci i młodzieży, a także jest fundatorem Nagrody Znaku i Hestii im. Ks. Józefa Tischnera.

ERGO Hestia jest jedyną organizacją z sektora finansowego w Polsce z prestiżowym Certyfikatem EMAS (EcoManagement and Audit Scheme). W tym roku została uznana Etyczną Firmą (po raz kolejny) i uzyskała certyfikat Top Employer. Zdobyła również Srebrny i Zielony Listek CSR „Polityki”, ERGO Hestia znalazła się na liście Diversity IN check (zestawienie najbardziej zaawansowanych pracodawców w Polsce w zakresie zarządzania różnorodnością) oraz wśród Liderów Klimatycznych Forbes. Firma otrzymała także specjalną nagrodę Stena Circular Economy Award dla najlepszej praktyki 5-lecia oraz jest jedynym ubezpieczycielem z certyfikatem „Deklaracji Odpowiedzialnej Sprzedaży”.

Założenia Rankingu Odpowiedzialnych Firm (ROF)

Podstawą do stworzenia zestawień jest ankieta, którą firmy wypełniają zgodnie z zasadami należytej staranności i etyki zawodowej oceniającą 50 obszarów działalności firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Organizatorem ROF jest Koźmiński Business Hub, natomiast partnerem merytorycznym jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Za dokonanie przeglądu przesłanych ankiet odpowiada Deloitte, zaś partnerem medialnym jest Dziennik Gazeta Prawna. Autorami zestawienia są Profesor Bolesław Rok z Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu Akademii Leona Koźmińskiego oraz Jarosław Horodecki, redaktor i wydawca.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 04.07.2022

Najnowsze artykuły z kategorii