EuroCert wprowadza na rynek podpis kwalifikowany w wersji chmurowej

  • Lendtech
  • 06.04.2022

EuroCert wprowadza na rynek chmurowy podpis kwalifikowany ECSigner. Składanie kwalifikowanego e-podpisu jest możliwe z dowolnego miejsca na świecie. Wszystko odbywa się bez klasycznej karty i czytnika, dzięki podpisowi umieszczonemu w chmurze.

EuroCert wprowadza na rynek podpis kwalifikowany w wersji chmurowej. Do złożenia podpisu wystarczy komputer i smartfon

Podpis chmurowy od EuroCert wpisuje się w globalny trend cyfryzacji kolejnych gałęzi gospodarki, w tym przenoszenia kolejnych usług do chmury. Podpis kwalifikowany w wersji chmurowej daje takie same możliwości, jak podpis kwalifikowany na fizycznej karcie kryptograficznej. Dzięki zgodności z unijnym rozporządzeniem eIDAS ma on taką samą moc prawną jak podpis własnoręczny w obiegu dokumentów elektronicznych. EuroCert jest jedną z nielicznych firm w Polsce posiadających status kwalifikowanego dostawcy usług zaufania.

Klienci oczekują wygodnych i szybkich rozwiązań do zdalnego podpisywania dokumentów. Korzystanie z ECSigner pozwala zapomnieć o konieczności noszenia ze sobą dodatkowego urządzenia. Złożenie kwalifikowanego e-podpisu zajmuje tylko kilka chwil – mówi Łukasz Konikiewicz, CEO EuroCert. – Rozwiązanie wpisuje się w trend przenoszenia wielu usług do modelu chmurowego, a także bycia niezależnym, nowoczesnym i „cyfrowym”. Usługi zaufania, które reprezentuje Eurocert, stoją w awangardzie tych zmian razem z innymi najbardziej dynamicznymi branżami, takimi jak np. fintech czy e-commerce – dodaje Łukasz Konikiewicz.

Smartfon zamiast karty i czytnika

Rozwiązanie EuroCert daje możliwość szybkiego i wygodnego złożenia podpisu kwalifikowanego. Dzięki umieszczeniu podpisu w chmurze, jego właściciel nie musi nosić ze sobą czytnika lub innego urządzenia kryptograficznego. Po wydaniu przez EuroCert podpisu kwalifikowanego i podpisaniu umowy, można od razu zacząć korzystać z rozwiązania. Do złożenia podpisu wystarczy komputer/laptop i smartfon, na którym wyświetla się jednorazowe hasło dostępowe.

Używając intuicyjnego oprogramowania SecureDoc 2.0 lub najpopularniejszego AdobeReader, użytkownik w ciągu minuty podpisze elektronicznie dokumenty w dowolnym miejscu i czasie.

Podpis kwalifikowany to także zaufany cyfrowy identyfikator tożsamości.

Kto skorzysta?

Z podpisu chmurowego mogą skorzystać zarówno osoby fizyczne, firmy z sektora B2B, jak i administracja publiczna. Co istotne, można go złożyć z dowolnego miejsca na świecie.

Dzięki ECSigner firmy działające w modelu B2B w szybki i prosty sposób podpiszą między innymi cyfrowe umowy cywilno-prawne. Podpis kwalifikowany ułatwi także udział w przetargach, wystawianie faktur czy prowadzenie teczek pracowniczych. Każdy z tych dokumentów będzie można podpisać cyfrowo.

Automatyzacja procesów to podstawa dynamicznego rozwoju w dobie cyfryzacji. Elektroniczny obieg dokumentów staje się standardem. Jest jednym z podstawowych elementów pozwalających na przejście firmy do modelu paperless, którego celem jest ograniczenie lub eliminacja zużycia papieru w firmach. Przekłada się to nie tylko na zmniejszenie kosztów związanych z brakiem konieczności drukowania dokumentów, ale także ograniczenie negatywnego wpływu działalności przedsiębiorstw na środowisko. A to tylko część możliwości, jakie daje ECSigner – komentuje Łukasz Konikiewicz z EuroCert.

Chmurowy podpis elektroniczny jest kompatybilny z usługami, platformami i aplikacjami administracji publicznej.

ECSigner pozwala między innymi obsługiwać platformę ePUAP czy kontaktować się z UODO. Nasze narzędzie pozwala też sprawnie obsługiwać petentów. Umożliwia błyskawiczne wydawanie zaświadczeń urzędowych, dokumentów dotyczących postępowań przetargowych czy obsługę wniosków. Jednocześnie zapewniamy, że podpis chmurowy ECSigner można stosować tak samo i do tych samych celów jak popularne rozwiązanie klasycznego podpisu kwalifikowanego dostarczanego w formie karty i czytnika – mówi prezes EuroCert.

Kwalifikowany e-podpis umożliwia osobom fizycznym np. elektroniczne rozliczanie PIT i CIT, korzystanie z elektronicznej dokumentacji medycznej czy złożenie wniosków o świadczenia. Dzięki e-podpisowi możliwe jest również podpisanie umowy z firmą, np. na dostęp do internetu, abonament telewizyjny czy telefoniczny. Pozwala on także na założenie bezpłatnego Profilu Zaufanego czy choćby złożenie wniosku o wydanie dokumentów z Centralnej Informacji Ksiąg Wieczystych. Wszystko w 100 proc. online.

Wygodne i w pełni bezpieczne korzystanie z kwalifikowanego podpisu elektronicznego jest możliwe dzięki regulacjom prawnym. Kwalifikowany e-podpis oferowany przez EuroCert jest w pełni zgodny z unijnym rozporządzeniem eIDAS, a także polską Ustawą o usługach zaufania i identyfikacji elektronicznej. Dzięki temu podpis kwalifikowany jest uznawany na terenie całej Unii Europejskiej i ma taką samą moc prawną, jak podpis własnoręczny.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 06.04.2022

Najnowsze artykuły z kategorii