1. Lendtech.pl
  2. >
  3. Wiadomości
  4. >
  5. Europejski...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli 5 mln euro pożyczki fintechowi PragmaGO

  • Lendtech
  • 22.08.2022

PragmaGO otrzyma do 5 000 000 EUR od Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) w ramach pożyczki na rozwój innowacyjnych produktów finansowych dla polskiego sektora MŚP.

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udziela 5 000 000 EUR pożyczki fintechowi PragmaGO

Pozyskane środki posłużą finansowaniu polskich mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, wzmocnieniu ich standingu finansowego i pozycji konkurencyjnej.

Podstawą naszej strategii jest wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Dostarczamy finansowanie w formie faktoringu lub pożyczek, które jest szybkie, wygodne i nie obciąża zasobów naszych klientów. Sprowadza się to do oferowania produktów online, „na jeden klik”, zagnieżdżonych również w środowiskach naszych klientów, np. w marketplace`ach, platformach e-commerce, fakturowniach online. Projektujemy nasze produkty w taki sposób, aby pasowały do specyfiki małych podmiotów – akceptujemy niskie nominały czy brak powtarzalności transakcji.

Jesteśmy dumni, że tak duży, profesjonalny bank o bardzo wysokich standardach i wymaganiach decyduje się na rozpoczęcie współpracy z nami. To wyróżnienie i nobilitacja, a jednocześnie mamy nadzieję, że to dopiero początek wspólnej drogi. Mimo że jesteśmy największym niebankowym fintechem w segmencie finansowania B2B w Polsce, widzimy ogromną przestrzeń do dalszego rozwoju. W naszym kraju wielu małych przedsiębiorców zmaga się z utrudnionym dostępem do kapitału.

Warto podkreślić, że finansowanie z EBOR ma również na celu zapewnienie zrównoważonego rozwoju sektora prywatnego. W centrum naszego zainteresowania będą firmy dbające o środowisko, walczące z nierównościami, promujące zatrudnienie kobiet, a także firmy zarejestrowane w mniej rozwiniętych regionach Polski – podkreśla Jacek Obrocki, Wiceprezes Zarządu PragmaGO.

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju powstał w 1991 roku i odegrał kluczową rolę w procesie transformacji gospodarczej Europy Środkowo-Wschodniej. Obecnie Bank działa w 38 krajach, zrealizował 6 000 projektów, inwestując w nie 150 mld EUR. Dzisiaj PragmaGO dołącza do grona firm, które mogą się poszczycić podjęciem współpracy z tak cenioną instytucją, jaką jest EBOR.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 22.08.2022

Najnowsze artykuły z kategorii