1. Lendtech.pl
  2. >
  3. Wiadomości
  4. >
  5. Finansowanie...

Finansowanie sprzedaży za jednym kliknięciem? Wsparcie przedsiębiorców w nowatorskim wydaniu Faktorii

  • Lendtech
  • 11.04.2023

Faktoria z Grupy Nest Bank nawiązała współpracę z Comarch ERP, liderem tego typu rozwiązań w Polsce. Teraz korzystający z niego przedsiębiorcy mogą także sięgnąć po usługę faktoringową, logując się do jednego systemu za pomocą Apfino. To jeszcze bardziej ułatwia finansowanie faktur sprzedażowych. Tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy, z takiej możliwości skorzystało już wiele firm.

Finansowanie sprzedaży za jednym kliknięciem? Wsparcie przedsiębiorców w nowatorskim wydaniu Faktorii

Szybkie rozwiązania na szybkie czasy

Pandemia Covid-19 jeszcze mocniej przyspieszyła proces cyfryzacji. Digitalizacja objęła nie tylko kwestie związane z nową organizacją pracy, lecz także zwiększyła oczekiwania przedsiębiorców względem usług finansowych, które ułatwią im prowadzenie biznesu w bardzo trudnych czasach. Naprzeciw oczekiwaniom rynkowym wyszła Faktoria z Grupy Nest Bank – fintech bankowy od 5 lat działający na rynku faktoringowym. Nawiązując współpracę z Comarch ERP, dostarcza nowatorskie rozwiązanie w zakresie finansowania, dostępne teraz na platformie Apfino.

– Nowość, którą wprowadziliśmy ma absolutnie unikatową wartość dla ludzi biznesu. To pierwsze tego typu rozwiązanie w skali całego kraju, jeśli nie Europy. Comarch to solidny partner, którego udział na polskim rynku rozwiązań informatycznych stale rośnie, a system Comarch ERP Optima, na którym są dostępne usługi Faktorii, wybrało już ponad 70 tysięcy firm. Po drugie: każdy przedsiębiorca, który korzysta z usług Comarch, może uruchomić faktoring dla danej faktury dosłownie za jednym kliknięciem, bez konieczności logowania się do systemu faktora. Korzysta zatem z platformy, którą dobrze zna. Nie musi dostarczać kolejnych dokumentów, co ułatwia i usprawnia cały proces – mówi Jerzy Dąbrowski, Wiceprezes Zarządu Faktorii.

Poza faktoringiem, użytkownicy platformy Apfino korzystają z szeregu usług finansowych, jak wystawianie faktur, szybkie płatności online, windykacja polubowna czy pieczęć prewencyjna. Biura rachunkowe znajdą tam usługę „Poznaj swojego kontrahenta”, która wspiera wypełnianie obowiązku ustawowego AML. W ramach platformy sukcesywnie rozwijane są nowe funkcje dla przedsiębiorców, a także są realizowane dedykowane promocje. Rejestracja i prowadzenie konta w Apfino jest za darmo.

W efekcie współpracy Faktorii i Comarch finansowanie „per click” jest dostępne dla wszystkich przedsiębiorstw, bez względu na wielkość i częstotliwość wystawianych dokumentów sprzedażowych, z terminem płatności nawet do 120 dni. Należne pieniądze pojawiają się na koncie niemal od razu, zapewniając płynność finansową.

Rozwiązanie, które oferuje Faktoria, daje możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na nagłe potrzeby, gdyż należności są wypłacane nawet w ciągu jednego dnia, co więcej, również w dniu wystawienia danej faktury. Wypłacamy do 90% wartości kwoty faktury sprzedażowej, a nasze limity sięgają aż do 10 mln złotych – dodaje Dąbrowski.

Rozwój innowacji i polskich przedsiębiorców wpisane w DNA

W 2022 roku Faktoria należąca do Grupy Nest Bank odnotowała ponad dwukrotnie wyższy wzrost obrotów (o 59,9%) niż średnia dla całej kategorii (27%), finansując wierzytelności na kwotę ponad 1,9 mld złotych. To rekordowy wyniki działającej od pięciu lat spółki. W 2023 roku firma stawia na dalszą automatyzację procesów obsługowych i udoskonalanie mechanizmów scoringowych. Poza tym planowane są również rozbudowa usług finansowych w ekosystemach klasy ERP oraz integracje mechanizmu odraczania płatności „per click” z kolejnymi platformami sprzedażowymi.

– Może niewłaściwe byłoby powiedzieć o Faktorii, że możemy absolutnie wszystko, ale… naprawdę możemy zrobić bardzo wiele dla naszych Klientów. Chcemy być najlepszymi ekspertami w asystowaniu im w codziennych trudach związanych z zarządzaniem należnościami i płynnością finansową. Rozwój i wparcie są wpisane w nasze DNA i nimi także będziemy się kierować w nadchodzącym 2023 roku – podsumowuje Sebastian Dębek, Manager ds. Sieci Brokerskiej w Faktorii.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 11.04.2023

Najnowsze artykuły z kategorii