Finelf pozyskuje nowych udziałowców

  • Lendtech
  • 18.05.2022

Digitree Group, technologiczna spółka poinformowała o zawarciu umowy inwestycyjnej, zgodnie z którą sprzedała udziały w Adepto i obejmie udziały w spółce Finelf.

Finelf pozyskuje nowych udziałowców (1)

Zgodnie z umową inwestycyjną, Finelf nabył 100 proc. udziałów spółki Adepto, działającej w obszarze tzw. lead generation (proces pozyskiwania danych kontaktowych potencjalnych klientów, zwykle adresów e-mail, czy też numerów telefonów) oraz pośrednictwa finansowego w segmencie FinTech.

Adepto jest właścicielem serwisów: superloans.pl, bankipromocje.pl, a także udzielamy.pl. Prowadzi także własną sieć afiliacyjną, a także współpracuje z firmami pożyczkowymi, bankami oraz domami mediowymi.

Digitree Group, White Morecra Limited i OPOKA Q Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, zdecydowały się sprzedać część posiadanych udziałów spółki Adepto, a pozostałą część wnieść jako wkład niepieniężny na pokrycie nowych, wyemitowanych na tę okoliczność udziałów Finelf. Tym samym wkrótce będą posiadać łącznie 12 proc. w kapitale zakładowym tej spółki.

Udziałowcy z dużym doświadczeniem

Inwestycja ze strony Finelf w Adepto, objęcie udziałów w Finelf i dalsza współpraca z wykorzystaniem synergii operacyjnych umożliwi stworzenie wiodącego podmiotu na polskim rynku pośrednictwa finansowego online, a także rozwój biznesu na rynkach zagranicznych w oparciu o posiadane know-how – twierdzą zgodnie Bartłomiej Ignacek, prezes Adepto i Marcin Klukowski, prokurent, reprezentujący dotychczasowych udziałowców Adepto.

Możliwości przeprowadzenia transakcji oraz pozyskania nowych udziałowców z dużym doświadczeniem biznesowym traktuję jako sukces całego zespołu Finef. Jest to kolejny krok w stronę konsolidacji rynku oraz umocnienia naszej pozycji w Polsce – dodaje Stanisław Wolniewicz Duda, prezes Finelf.

Przypomnijmy, że spółka Finelf zajmuje się pośrednictwem usług i produktów z szeroko pojętej branży finansowej w Polsce, Hiszpanii i Meksyku. Spółka udziela wsparcia w wyborze produktów finansowych takich jak: pożyczki gotówkowe, kredyty czy faktoring. Prowadzi działania w Internecie, korzystając m.in. z narzędzi marketingowych i lead generation, oferując klientom doradztwo i rozwiązania finansowe za pomocą marek takich jak jedna z największych na polskim rynku porównywarek finansowych „Czerwona Skarbonka”, z której miesięcznie korzysta ponad 500 tys. użytkowników, nowatorska i dynamiczna porównywarka usług i produktów finansowych Money24, czy jedna z najstarszych porównywarek polskiej branży pożyczkowej – Chwilowo.pl. W ramach spółki rozwijany jest również projekt kontomierz.pl – aplikacja służąca do zarządzania domowymi finansami.

Zamierzamy dalej konsolidować rynek pośrednictwa finansowego online przez przejęcia. W dalszym ciągu poszukujemy atrakcyjnych firm z branży finansowej w Polsce i za granicą w celu realizacji naszej strategii. Obecnie prowadzimy już rozmowy w tym kierunku i spodziewamy się na przełomie trzeciego i czwartego kwartału zamknąć transakcję o wartości kilku milionów złotych – mówi Stanisław Wolniewicz Duda.

Dynamiczny rozwój Finelf

Przejęcie udziałów Adepto pozwolić ma na bardziej dynamiczny rozwój Finelf, dalszą rozbudowę portfolio produktowo-usługowego oraz zwiększanie skali działania i wartości spółki. Tym samym Finelf pomnoży nie tylko kompetencje i zasoby, powyższe pozwoli również na lepszą monetyzację ruchu czy synergie organizacyjne.

Bliska współpraca obu spółek przełoży się na zwiększanie dotychczasowego potencjału i ich skali działalności. W konsekwencji, Finelf planuje osiągnięcie w 2022 roku skonsolidowanych przychodów powyżej 10 mln zł i uzyskanie wysokiej rentowności operacyjnej.

Cieszymy się, że kolejny raz możemy być częścią innowacyjnego przedsięwzięcia tym razem z pogranicza usług digital marketingu i FinTech. Wierzymy, że Finelf wykorzysta potencjał wywodzącej się z naszych struktur spółki Adepto, a za sprawą licznych synergii oraz połączenia kompetencji będzie się dynamicznie rozwijać i osiągać bardzo dobre wyniki w kolejnych latach. Jest to również szansa dla naszej Grupy na wygenerowanie dodatkowej wartości dla naszych Akcjonariuszy – dodaje Konrad Żaczek, prezes zarządu Digitree Group S.A.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 18.05.2022

Najnowsze artykuły z kategorii