Affirm będzie wydawać karty debetowe

  • Lendtech
  • 10.03.2021

Fintech Affirm zaprezentował kartę debetową, która pozwoli na dokonywanie konsumentom płatności ratalnych przy każdym zakupie u dowolnego sprzedawcy.

 
 

Affirm to jeden z najpopularniejszych dostawców usługi odroczonej płatności. Od 2012 r. fintech ten współpracuje ze sprzedawcami online oferując płatności ratalne z zerowym oprocentowaniem. Karta debetowa to kolejne innowacyjne rozwiązanie.

 

Karta Affirm będzie pełnić rolę zarówno zwyczajnej karty debetowej, jak i umożliwi płatności ratalne w dowolnym sklepie online i stacjonarnym. Affirm zapewnia, że raty będą nieoprocentowane w przypadku zakupów „kwalifikujących”, ale nie wiadomo co dokładnie te zakupy obejmują. Nie wiadomo także kto będzie wydawcą karty.

 

Główną zaletą nowego produktu Affirm jest uproszczenie i przyśpieszenie transakcji sprzedaży. Klient nie będzie musiał przy każdym zakupie wypełniać osobnego wniosku, co ma miejsce teraz.

 

Affirm wychodzi do sprzedaży stacjonarnej

 

Usługi BNPL są coraz popularniejsze, szczególnie widać to od początku pandemii koronawirusa. Wg badania przeprowadzonego przez Reuters około 40% konsumentów przynajmniej raz skorzystało z odroczonej płatności. Ale konsumenci powinni zachować ostrożność. Choć usługi BNPL takich firm jak Affirm reklamowane są jako szybkie, bezpieczne i nieoprocentowane to nie każdy klient kwalifikuje się do bezkosztowego odroczenia zakupu. Ponadto każdy sprzedawca ma swojej ofercie darmowe odroczenie Affirm.

 

Usługi BNPL, jak i karta debetowa Affirm mogą być przydatne dla osób obawiających się kart kredytowych oraz planujących z głową finansowanie swoich zakupów. Należy jednak pamiętać, że w dalszym ciągu jest to zobowiązanie, który należy w określonym czasie spłacić.

 

/AP/LP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 10.03.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.