Aion Bank i Allegro Pay łączą siły w sektorze e-commerce

  • Lendtech
  • 11.10.2021

Aion Bank podpisał umowę, która zapewni mu wyłączność na kupno części portfela wierzytelności konsumenckich Allegro Pay. Bank zapewni sobie udział w najszybciej rozwijającym się sektorze polskiego handlu, a Allegro, najchętniej odwiedzana platforma sprzedażowa w Polsce, zyska dodatkowe finansowanie planowanego rozwoju swojego fintechu.

 

Po udanym rocznym pilotażu, Allegro Pay udostępniło wszystkim chętnym możliwość odroczenia płatności za zakupy na platformie lub podzielenia ich na raty. Do końca 2021 roku spółka z grupy Allegro zamierza podwoić wartość pożyczek udzielonych w ciągu pierwszego półrocza, ze wsparciem Aion Banku.

Spółka skorzysta na wsparciu skalowania sprzedaży

Bank będzie skupował transze wierzytelności konsumenckich od Allegro Pay o dłuższym okresie zapadalności. Spółka skorzysta na bezpośrednim wsparciu skalowania sprzedaży, co w efekcie przełoży się na większą dostępność produktów dla klientów platformy, na której aktywnie kupuje już ponad jedna trzecia Polek i Polaków.

Stawiamy kolejny krok, by zagwarantować rozwój naszej grupy w najbliższych latach, zgodnie z tym, co przedstawiliśmy kilka tygodni temu przy okazji udostępnienia Allegro Pay wszystkim chętnym. Dzięki umowie z Aion Bankiem zamierzamy zapewnić sobie wsparcie finansowe dla wypełniania naszych celów – mówi Rafał Czernik, Director of Consumer Financial Services w Allegro.

Transakcja nie ma wpływu na doświadczenie zakupowe

W ramach 2-letniej umowy strony uzgodniły 6-miesięczny, odnawialny limit sprzedaży części portfela wierzytelności konsumenckich Allegro Pay w wysokości do 500 mln PLN. Co ważne, transakcja nie ma wpływu na doświadczenie zakupowe użytkownika Allegro – pożyczki nadal będą udzielane, obsługiwane i spłacane poprzez platformę Allegro.

Współpraca z Grupą Allegro to kolejny element rozwoju Aion Banku na polskim rynku i wyraz zaufania, jakim obdarzyła nas największa polska platforma e-commerce. Cieszymy się, że dzięki wsparciu Aion Banku, rozwiązanie Allegro Pay ma szansę wejścia do czołówki rozwiązań płatniczych w naszym kraju – dodaje Karol Sadaj, Country Head Poland w Aion Banku.

/Informacja prasowa

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 11.10.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.