Aion Bank – przewalutowanie bez prowizji i spreadu – po kursie międzybankowym

  • Lendtech
  • 22.09.2021

Rosnąca popularność międzynarodowego e-commerce, globalne inwestycje, wymiana walut i zagraniczne transakcje bezgotówkowe to główne przyczyny, dla których coraz większa liczba Polaków oczekuje od banków atrakcyjnej oferty walutowej. Na rynku zadebiutował Aion Bank, który oferuje przelewy, płatności kartą i wypłaty gotówkowe przeliczane po kursie międzybankowym.

Najważniejszym czynnikiem przy wymianie walut jest bez wątpienia ostateczny koszt, jaki ponosi użytkownik. Bez względu na to, czy dotyczy to transakcji kartą, wypłaty gotówki z bankomatów czy przelewów międzynarodowych – istotne staje się zminimalizowanie dodatkowych wydatków towarzyszących tym operacjom. Najkorzystniejsze warunki zapewniają transakcje dokonywane po kursie międzybankowym – i na wprowadzenie takiej bezkosztowej usługi zdecydował się Aion Bank. Z oferty usunęliśmy całkowicie dodatkowe opłaty – w tym prowizje i dodatkowy spread. Usługa jest dostępna z poziomu aplikacji banku na smartfonie lub z przeglądarki internetowej po zalogowaniu na konto.

Polacy coraz częściej kupują za granicą

Ubiegłoroczny raport eCommerce Europe pokazał, że w 2020 roku w Polsce – na skutek pandemii i ograniczenia funkcjonowania sklepów stacjonarnych – odnotowano dynamiczny wzrost zainteresowania zakupami online (+31,4% r/r). E-commerce przyciągnął zarówno nowych klientów, jak i dostawców, którzy do tej pory nie byli obecni w tym obszarze. W efekcie Polacy coraz częściej korzystają już nie tylko z krajowych, ale też międzynarodowych portali, np. – Aliexpress, gdzie płatności są dokonywane w USD.

Według badań Akademii Leona Koźmińskiego, podczas gdy 94% z nas korzysta z usług polskich e-sklepów, to już 68% użytkowników sieci kupuje też na zagranicznych portalach. Warto pamiętać, że transakcje w obcej walucie na tego typu portalach wiążą się z kosztami przewalutowania, w tym prowizji i dodatkowych spreadów. Na tym tle wyróżnia się Aion Bank, który daje gwarancję przewalutowania po tzw. kursie międzybankowym, czyli ostatecznie najkorzystniejszym dla użytkownika.

Marże kursowe naliczane przez banki czy fintechy podczas przewalutowania mogą znacząco się różnić – bywają stałą opłatą cennikową i osiągają wysokość nawet kilku procent kwoty transakcji. Tworząc ofertę Aion Banku, skupiliśmy się na tym, by całkowicie wyeliminować dodatkowe opłaty – zamiast tego proponujemy klientom prostą kartę płatniczą, która automatycznie dokonuje transakcji walutowych po kursie międzybankowym. Jest to usługa dostępna bez limitów w ramach trzech planów abonamentowych, również w darmowym planie Light – mówi Filip Zola, Head of Card Payments w Vodeno, siostrzanej spółce Aion Banku.

Trzy plany – wiele możliwości

Użytkownicy mają do wyboru trzy plany: darmowy Light, Smart i All-Inclusive. Każdy z nich oferuje możliwość wymiany walut po kursie międzybankowym, bez prowizji i limitów. Dotyczy to przelewów bankowych, płatności kartą fizyczną i wirtualną oraz wypłaty gotówki w bankomatach na całym świecie za darmo w 150 walutach. Główny rachunek w Aion Banku jest prowadzony w PLN, a dodatkowe, również darmowe konta można założyć w 4 innych walutach: EUR, USD, CHF i GBP. Bank oferuje również wysoko oprocentowane konta oszczędnościowe w PLN (od 1% do 1,5%) lub EUR (od 0,5% do 1%).

W promocji na start użytkownicy zakładający konto Light dostają darmowe wypłaty z bankomatów do końca września, a osoby wybierające wyższe plany Smart lub All-Inclusive – pierwszy miesiąc gratis.

/Aion Bank/Informacja prasowa

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 22.09.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.