Apple kupuje startup Credit Cudos

  • Lendtech
  • 24.03.2022

Gigant z Cupertino kupił londyński fintech Credit Cudos zajmujący się scoringiem kredytowym. Transakcja wyceniana jest na około 150 mln USD.

Apple kupuje startup Credit Kudos

Informacja o transakcji nie została na razie oficjalnie potwierdzona przez Apple i Credit Cudos. Amerykański gigant technologiczny kupuje od czasu do czasu mniejsze fintechy, a nabycie startupu Credit Cudos byłoby kontynuacją tego trendu.

Ocena zdolności kredytowej

Portal CNBC donosi, że Credit Cudos już we wrześniu prowadził rozmowy o potencjalnej sprzedaży. Fintech pozyskał do tej pory w rundach inwestycyjnych łącznie 7,8 mln GBP, ale równocześnie w 2020 r. odnotował stratę rzędu 4,5 GBP.

Credit Cudos to brytyjski startup wykorzystujący oprogramowanie do analizy danych bankowych konsumentów w celu oceny zdolności kredytowej. Swoimi usługami konkuruje z takimi dużymi firmami jak Equifax, Experian i TransUnion. Klientami Credit Cudos są m.in. fintechy Curve i Fronted.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 24.03.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.