Apple uruchamia usługę Tap to Pay

  • Lendtech
  • 11.02.2022

Apple poinformował o uruchomieniu usługi Tap to Pay, dzięki której iPhone będzie mógł pełnić funkcję terminala płatniczego. Początkowo rozwiązanie będzie dostępne w Stanach Zjednoczonych, za pośrednictwem platformy Stripe.

Usługa Tap to Pay umożliwi przyjmowanie płatności wykonywanych zbliżeniowymi kartami debetowymi i kredytowymi. Rolę terminala będzie mógł pełnić każdy iPhone XS lub nowszy model. Transakcje z Tap to Pay będą realizowane przy użyciu technologii NFC.

Bezpieczeństwo i prywatność transakcji

Gigant z Cupertino zapewnia, że transakcje będą bezpieczne, a prywatność użytkowników zostanie zachowana. Apple nie będzie zbierać informacji o zakupach konkretnych osób. Funkcjonalność pojawi się na rynku wiosną, wraz z kolejną aktualizacją systemu iOS.

Rozwiązanie ma być początkowo udostępnione przez platformę płatniczą Stripe, która zaoferuje usługę w na razie tylko w Stanach Zjednoczonych. Do końca roku Tap to Pay ma pojawić się na kolejnych platformach – deklaruje Apple.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 11.02.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.