Bank Pocztowy wkrótce wdroży usługę „ROR na selfie”

  • Lendtech
  • 03.11.2022

Bank Pocztowy wprowadzi „ROR na selfie”, czyli możliwość założenia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego za pomocą skanu twarzy. Nowa usługa pozwoli na uruchomienie rachunku osobistego całkowicie zdalnie, bez potrzeby fizycznego dopełniania jakichkolwiek formalności. W ubiegłym roku Bank takie rozwiązanie wdrożył w zakresie kredytu. Klienci mogą wziąć kredyt podczas rozmowy z konsultantem, bez obecności w placówce, a potwierdzenie tożsamości odbywa z pomocą wideoweryfikacji, wykorzystującej biometryczną analizę twarzy.

Bank Pocztowy wkrótce wdroży usługę „ROR na selfie”

Na początku przyszłego roku w ofercie Banku Pocztowego, oprócz dostępnej już usługi „Kredyt na selfie”, zostanie wdrożona kolejna usługa wykorzystująca biometrię – „ROR na selfie”. Rozwiązanie to będzie dedykowane osobom otwierającym rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy online.

– Wprowadzenie wideoweryfikacji w kolejnym produkcie to następny krok w realizacji strategicznych celów związanych z rozwojem usług cyfrowych Banku Pocztowego. Obecnie finalizujemy proces wprowadzający otwieranie ROR na selfie. Po wdrożeniu tej możliwości, założenie nowego konta zostanie przeprowadzone w całości w aplikacji mobilnej, a potwierdzenie tożsamości Klienta odbywać się będzie dzięki wykorzystaniu biometrycznej analizy twarzy. Identyfikacja Klienta przebiegać będzie przy użyciu kamery telefonu – poprzez wykonanie zdjęcia dowodu osobistego, nagranie krótkiego filmiku z dokumentem tożsamości oraz wykonanie „selfie”, czyli nagranie skanu twarzy. Mobilna aplikacja Banku pomoże w tych czynnościach, podpowiadając jak ustawić głowę lub w jaki sposób ułożyć dowód osobisty – mówi Michał Leski, członek Zarządu Banku Pocztowego.

Przygotowując usługę wideoweryfikacji w procesie wnioskowania o założenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, Bank Pocztowy korzysta ze współpracy z Digital Gateways. W procesie planowane jest także wykorzystanie podpisu elektronicznego, obsługiwanego przez Autenti.

Pod koniec ubiegłego roku Bank Pocztowy uruchomił „Kredyt na selfie”. Nowi Klienci Banku Pocztowego, dzięki technologii wideoweryfikacji, mają możliwość uzyskania kredytu gotówkowego całkowicie zdalnie.

Całkowicie zdalny proces

Rozwiązanie przygotowane z myślą o nowych Klientach, pozwala im uzyskać do 5000 zł na okres nawet 5 lat bez wychodzenia z domu. Wniosek kredytowy składany jest podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem, a potwierdzenie tożsamości Klienta odbywa się dzięki wideoweryfikacji, za pośrednictwem specjalnej aplikacji wykorzystującej biometryczną analizę twarzy. Cały proces kredytowy przebiega całkowicie zdalnie – bez potrzeby fizycznego dopełniania jakichkolwiek formalności. Z oferty mogą skorzystać także obecni Klienci Banku – w ich przypadku proces przebiega także zdalnie, jednak już bez konieczności wideoweryfikacji. Klienci korzystający już z usług Banku mogą uzyskać finansowanie w wysokości nawet do 50 000 zł.

Bank Pocztowy oferuje rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe dla trzech pokoleń. Konta osobiste dedykowane są: osobom od 13 do 25 roku życia (Konto w Porządku Start), osobom pomiędzy 26 a 64 rokiem życia (Konto w Porządku) oraz seniorom od 65 roku życia (Konto w Porządku Plus). W trakcie otwierania rachunku istnieje możliwość zamówienia karty wirtualnej, biometrycznej lub tradycyjnej w wersji plastikowej.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 03.11.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.