Blik podsumował III kwartał. Tylko w wakacje zrealizowaliśmy 200 mln transakcji

  • Lendtech
  • 19.11.2021

8,6 mln użytkowników korzysta aktywnie z BLIKA, a w samym lipcu i sierpniu zrealizowano transakcje o wartości 27 mld zł. To wzrost o aż 80% w stosunku do poprzedniego roku.

BLIK podsumował III kwartał 2021 roku – w krótkim i konkretnym komunikacie prasowym mnóstwo jest liczb, procentów i porównań. Wynika z nich jasno, że tegoroczne wakacje sprzedażowo okazały się rewelacyjne.

– Tradycyjnie najwięcej transakcji BLIKIEM realizowanych jest w polskim i zagranicznym ecommerce, udział tych transakcji wynosi obecnie 65,3 proc. W trzecim kwartale br. użytkownicy BLIKA kupowali z jego pomocą w sieci aż 127 mln razy. Aż 4,6 mln tych zakupów (4 proc.) rozliczone zostało przez międzynarodowych operatorów płatności. Wartość transakcji online osiągnęła 15 mld zł. A średnia wartość pojedynczego zakupu to 118 zł – czytamy na stronie blik.com.

BLIK zyskał w każdym obszarze transakcyjnym

Rośnie popularność przelewów na telefon BLIK, udział transakcji P2P – bardzo polubiliśmy szybkie transakcje, płacimy za zakupy w sieci, sklepach stacjonarnych, realizujemy przelewy. Płatność zamyka się w kilka sekund, telefon komórkowy to dla wielu podstawowe narzędzie do wykonywania płatności, a plastikowa karta, wepchnięta gdzieś pomiędzy dokumenty w portfelu, okazuje się potrzebna w wybranych, rzadkich już sytuacjach.

2,1 mln transakcji dziennie

Kolejne miliony – tym razem w odniesieniu do dziennej transakcji. Wg podanych informacji dziennie realizowano średnio 2,1 mln transakcji.

Jak podaje BLIK, w tradycyjnych terminalach płatniczych korzystamy z systemu bardzo chętnie – liczba transakcji wzrosła o aż 108%, sięgając poziomu 25 mln. Średnia wartość jednej płatności to 123 zł.

Popularne są też wpłaty i wypłaty w bankomatach – zrealizowano 11 mln transakcji, rok do roku ich liczba wzrosła o 43%, zaś wartość sięgnęła 7 mld zł. Średnia pojedyncza transakcja to 631 zł.

Blikujesz?

Liczba osób korzystających z BLIKA w ciągu roku wzrosła o prawie 50%. BLIK jest dostępny w zasadzie we wszyskich aplikacjach mobilnych banków na polskim rynku. To wszechstronny system, który użytkownikom bardzo przypadł do gustu – szybko, bezpiecznie, na wyciągnięcie ręki.

Od 9 listopada BLIKIEM mogą płacić zbliżeniowo w terminalach klienci 6. banków – Alior Banku, Banku Millennium, ING Banku, mBanku, PKO Banku Polskiego oraz Santander Banku Polska.

Można się spodziewać, że koniec roku przyniesie kolejne rekordy i podsumowanie IV kwartału znów pokaże rewelacyjne wyniki. Przed nami Black Friday, Mikołajki, Święta, Sylwester. Powodów do sięgnięcia po telefon z pewnością nie zabraknie.

/HH

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 19.11.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.