Brazylijski Nubank zadebiutuje na giełdzie z wyceną 55 mld USD

  • Lendtech
  • 30.08.2021

Brazylijski challenger bank Nubank zadebiutuje na giełdzie w USA. Spodziewana wycena fintechu to ponad 55 mld USD.

Nubank zamierza zadebiutować na amerykańskiej giełdzie na koniec 2021 roku lub na początku 2022 roku. Spodziewana wycena banku to 55 mld USD. Fintech ma 40 mln klientów w Brazylii i innych państwach Ameryki Łacińskiej, w których jest obecny tj. Meksyku, Kolumbii i Argentynie.

Nu Pagamentos, bo pod taką nazwą Nubank operuje w Brazylii, w 2020 roku zakończył rok ze stratą na poziomie ok. 44 mln USD, ale była ona o 26% mniejsza niż w 2019 roku. Jednocześnie firma odnotowała wzrost przychodów o blisko 80% przy jednoczesnym wzroście liczby klientów aż o blisko 70%.

Jednym z inwestorów Nubank jest należący do Warrena Buffeta Berkshire Hathaway, który w czerwcu zainwestował w brazylijski fintech 500 mln USD.

Ameryka Południowa lubi fintech i lendtech

Nubank to w pełni cyfrowy bank założony 8 lat temu w Brazylii. Fintech oferuje wygodną aplikację mobilną z kartą płatniczą. Klienci mogą też starać się o kartę kredytową czy też skorzystać z oferty kredytu konsumenckiego.

Ameryka Południowa to chłonny rynek dla usług fintech i digital lending m.in. z uwagi na opóźnienie w rozwoju infrastruktury bankowej. Nowości w tym zakresie stosunkowo szybko znajdują tutaj szerokie grono odbiorców, a przykładem sukcesu niewątpliwie jest właśnie Nubank. Rozwojowi fintechów w Ameryce Południowej sprzyja także stosunkowo młode społeczeństwo i dynamicznie rozwijający się sektor e-commerce.

 

/LP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 30.08.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.