Brytyjczycy podnoszą limit płatności bez PIN do 100 funtów

  • Lendtech
  • 27.08.2021

Od 15 października w Wielkiej Brytanii limit płatności bezdotykowych kartami wyniesie 100 funtów. Obecnie limit wynosi 45 funtów, a wprowadzono go w kwietniu 2020 roku głównie po to, by zachęcić do płatności bezgotówkowych i bezdotykowych w czasie pandemii.

Brytyjczycy zapowiedzieli, że podniosą limit jednorazowych płatności kartami bezdotykowymi bez PIN do 100 funtów. Decyzja została zatwierdzona przez Financial Conduct Authority i brytyjski resort finansów. Podniesiony zostanie także limit wartości łącznych transakcji, po których posiadacz karty będzie musiał podać PIN – ze 130 funtów do 300 funtów.

Limity bez PIN wzrosły w czasie pandemii

Obecny limit 45 funtów obowiązuje od kwietnia 2020 roku, gdy podniesiono go z poziomu 30 funtów. Zanim to nastąpiło trwała wieloletnia dyskusja o tym, że znaczne podniesienie limitu transakcji bezdotykowych bez PIN kartami może zmniejszyć bezpieczeństwo transakcji i stanowić zagrożenie dla ich posiadaczy. Okazało się, że strach ma wielkie oczy.
Transakcje bezdotykowe kartami debetowymi stanowią 65% ogółu wszystkich transakcji na terminalach płatniczych w Wielkiej Brytanii. Dla kart kredytowych odsetek ten wynosi 49% – podał Reuters.
W Polsce limit transakcji bezdotykowych bez PIN-u wynosi 100 zł i też został ekspresowo podniesiony w trakcie pandemii z poziomu 50 zł. Operacja tego rodzaju wymaga przeprogramowania terminali – wbrew pozorom nie jest to takie proste i wymaga branżowej synchronizacji.

/LP/Lendtech

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 27.08.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.