Brytyjski Revolut nawiązał współpracę z amerykańskim Stripe, by przyspieszyć globalną ekspansję

  • Lendtech
  • 06.07.2022

Stripe, platforma zapewniająca infrastrukturę finansową dla biznesu, ogłosił, że Revolut skorzysta z jej usług by zoptymalizować płatności w Europie oraz przyspieszyć ekspansję na nowe rynki.

Brytyjski Revolut nawiązał współpracę z amerykańskim Stripe, by przyspieszyć globalną ekspansję

Założony w Wielkiej Brytanii w 2015 roku Revolut stał się synonimem fintechu, który odniósł sukces w Europie. Zaczynał od oferowania usług wymiany walut i przelewów międzynarodowych. Dziś dostarcza produkty – od kredytów i ubezpieczeń, do kont handlowych i fakturowania – które pomagają zarządzać pieniędzmi 18 milionom klientów indywidualnych i ponad 500 tysiącom klientów firmowych.

Revolut posiada ambitne plany rozwoju biznesu w trakcie nadchodzącego spowolnienia gospodarczego, w tym udostępnienia usług w Indiach, Meksyku i Brazylii. Revolut wykorzysta infrastrukturę i międzynarodowy zasięg Stripe, by wejść na te rynki w sposób efektywny i zaproponować mieszkańcom nieprzerwane usługi i doświadczenie klienta w jakości, której oczekują.

Innowacyjne produkty i usługi

Revolut buduje intuicyjne usługi dla swoich klientów. Oznacza to dostęp do szybkich i łatwych płatności – współpraca ze Stripe ma je dodatkowo usprawnić. Wyznajemy wspólną wizję i cieszymy się z możliwości współpracy na wielu płaszczyznach – od wykorzystania infrastruktury Stripe przy globalnej ekspansji Revolut, do współtworzenia nowych produktów dla ponad 18 milionów klientów na świecie – powiedział David Tirado, VP business development w Revolut.

Stripe i Revolut będą szukać dodatkowych możliwości pogłębienia współpracy, by dostarczać coraz bardziej innowacyjne produkty i usługi.

Revolut i Stripe współdzielą ambicję przeniesienia finansów na wyższy, globalny, poziom. Cieszymy się z możliwości wsparcia Revolut, który pomaga ludziom na całym świecie korzystać w większym stopniu z własnych pieniędzy – powiedziała Eileen O’Mara, EMEA revenue and growth lead at Stripe.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 06.07.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.