Cinkciarz.pl podsumował rok. Wyniki najlepsze w historii

 • Lendtech
 • 28.04.2022

W 2021 r. Conotoxia Holding po raz kolejny znacznie zwiększyła wolumen transakcji i przychodów w porównaniu do poprzedniego roku. Grupa osiągnęła 33 mld zł obrotów na transakcjach wymiany walut, a usługi Cinkciarz.pl i innych spółek holdingu zanotowały nawet czterocyfrowe wzrosty. Rekordowe wyniki dotyczą wszystkich usług fintechu, także najnowszych – m.in. pożyczek wielowalutowych.

2021 najlepszym w historii rokiem dla Cinkciarz.pl i innych spółek z grupy

Wyniki finansowe

W 2021 r. użytkownicy Cinkciarz.pl wykonali o 24 proc. więcej transakcji wymiany walut niż w poprzednim roku. Obroty fintechu w tym segmencie wzrosły natomiast o 36 proc. w porównaniu do 2020 r., osiągając wartość 33 mld zł.

W kategorii przekazów pieniężnych przychody wzrosły o 80 proc., a liczba zleceń i ich wartość podwoiły się, porównując do 2020 r. Obroty zwiększyły się ponad 2-krotnie.

Liczba wydanych kart wielowalutowych fintechu wzrosła w 2021 r. 4-krotnie w porównaniu do 2020 r., gdy produkt został udostępniony. Liczba transakcji kartami zwiększyła się ponad 16-krotnie, a wartość transakcji wzrosła aż 23-krotnie.

Wartość udzielonych pożyczek wielowalutowych zwiększyła się w 2021 r. aż o 6247 proc., a ich liczba wzrosła o 4410 proc., porównując do 2020 r., kiedy fintech wprowadził produkt dla wszystkich użytkowników.

Segment biznesowy również rozwijał się w zeszłym roku bardzo intensywnie. Klienci firmowi coraz chętniej korzystają z autorskiego systemu płatności fintechu dla e-commerce – Cinkciarz Pay. W 2021 r. obroty zwiększyły się o 780 proc., liczba transakcji wzrosła ponad 4-krotnie, a przychody powiększyły się aż o 4272 proc., w porównaniu do 2020 r. Ponadto, liczba aktywnych firm e-commerce, korzystających z Cinkciarz Pay, wzrosła o ponad 700 proc.

Coraz istotniejszą rolę w wynikach całej grupy odgrywają także transakcje na rynku forex. Conotoxia Ltd. – spółka świadcząca tę usługę dla użytkowników portalu Cinkciarz.pl – zanotowała w 2021 r. o prawie 70 proc. zwiększone obroty, o 64 proc. więcej transakcji oraz ponad 3-krotnie większe przychody, porównując do poprzedniego roku. Liczba aktywnych kont klientów osiągnęła rekordowy poziom, wzrastając o ponad 50 proc.

Stale rozwijamy się w każdym obszarze, zarówno w linii detalicznej jak i biznesowej, dążąc do zbudowania holistycznej oferty finansowej dla naszych klientów. Konsekwentnie realizujemy plany i zapowiedzi, ale także zaskakujemy użytkowników nowościami i innowacjami. Mamy jednak apetyt na jeszcze więcej, tym bardziej, że systematycznie rośnie liczba polskich i zagranicznych klientów naszego fintechu. Intensywnie pracujemy nad kolejnymi projektami w Polsce i za granicą. Planujemy dalszą ekspansję międzynarodową w zakresie naszych produktów i usług oraz spodziewamy się kolejnych znaczących wzrostów obrotów i przychodów we wszystkich segmentach – mówi Marcin Pióro, CEO Conotoxia Holding.

Dalszy rozwój technologiczny

Fintech stale kładzie duży nacisk na rozwój i wdrażanie innowacyjnych technologii. Upo-wszechnienie pracy zdalnej w 2020 i 2021 r. z powodu pandemii potwierdziło m.in. skutecz-ność chmurowego modelu pracy, dzięki któremu pracownicy Cinkciarz.pl mają komfort dzia-łania z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie. Aplikacje w chmurach, Atlassian i Google Workspace, pozwalają na bardzo szybką i prostą wymianę informacji, współpracę w zakresie opracowywania dokumentacji czy współdzielenie zasobów dyskowych.

Cinkciarz.pl przeniósł swoje produkty do chmury Google Cloud Platform z własnych serwe-rowni oraz innych hostingów. Pomogło w tym wykorzystanie natywnych rozwiązań chmuro-wych, w tym: Google Kubernetes Engine, Cloud DNS, Cloud VPN, Cloud SQL, Cloud Stora-ge, Memorystore i wiele innych. Dział rozwoju oprogramowania w fintechu nieustannie pod-nosi swoje kompetencje, czego potwierdzeniem jest uzyskiwanie przez pracowników Cink-ciarz.pl renomowanych certyfikatów Google Cloud. W 2021 r. zajmowali się ok. 450 projek-tami technologicznymi, a intensywność prac potwierdza ponad 19 tys. unikalnych wdrożeń (blisko 100 dziennie). Akceleratorem tych osiągnięć jest w pełni zautomatyzowany proces wdrożeń, który pozwala deweloperom jeszcze mocniej skupić się na pracy twórczej.

Cinkciarz.pl umieścił ponad 170 aplikacji na platformie Google Kubernetes Engine. Fintech wprowadził innowacyjne podejście z wykorzystaniem technologii Infrastructure as Code, co umożliwia budowanie identycznych struktur sieciowo-serwerowych w dowolnej lokalizacji, którą udostępnia operator chmury. O popularności portalu Cinkciarz.pl świadczy prawie 2-krotny wzrost ruchu generowanego przez użytkowników, który w 2021 r. osiągnął ponad 2,5 TB miesięcznie. Potwierdzeniem zaufania klientów jest natomiast ponad 2,5 mln pobrań apli-kacji mobilnej Cinkciarz.pl.

Nowości w ofercie

W 2021 r. portal Cinkciarz.pl udostępnił wiele ważnych dla użytkowników produktów i usług. Najważniejsze z nich to:

 • Wprowadzenie możliwości zamawiania kart wielowalutowych z opcją wysyłki nie tylko pocztą, ale również kurierem i do paczkomatów. Fintech jako pierwszy na polskim rynku umożliwił dostawę kart do paczkomatów.
 • Udostępnienie kart mieszkańcom prawie wszystkich krajów Unii Europejskiej.
 • Umożliwienie płacenia kartami za pomocą Google Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay, a tak-że Apple Pay (w 2022 r.)
 • Udostępnienie superaplikacji wielowalutowej o nazwie Cinkciarz.pl, integrującej usługi finansowe dotychczasowych kilku aplikacji. Umożliwia ona śledzenie kursów walut i kryptowalut, wymianę walut, wysyłanie przekazów pieniężnych, korzystanie z kart wielowalutowych oraz przyjmowanie płatności BLIK na smartfon w jednym miejscu.
 • Możliwość dokonywania zapłaty za pośrednictwem konta bankowego przez użytkow-ników, korzystających z usługi przekazów pieniężnych z USA do Europy.
 • Poszerzenie portfolio metod płatności w portalu o Skrill i Rapid Transfer.
 • Udostępnienie kolejnych metod płacenia – Apple Pay, PayPal i Skrill – w systemie płatności Cinkciarz Pay.
 • Uruchomienie usługi „link do płatności” dla sklepów internetowych, dzięki której zysku-ją możliwość generowania i wysyłania linków do zapłaty online.
 • Dostęp do polskojęzycznych reprezentantów w oddziale Conotoxia Ltd. w Warszawie dla inwestorów, którzy chcą otworzyć rachunki inwestycyjne poprzez portal Fo-rex.Cinkciarz.pl.
 • Rozwój eStore poprzez znaczące poszerzenie oferty i umożliwienie zakupów bez reje-stracji. W marketplace Cinkciarz.pl można kupić produkty cyfrowe, takie jak gry, mu-zyka, audiobooki, e-booki, dostęp do VOD, karty podarunkowe, kody aktywacyjne, vouchery i oprogramowanie.
 • Uruchomienie loterii walutowej dla klientów indywidualnych i biznesowych. Użytkow-nicy Cinkciarz.pl, wykonując transakcje walutowe, mogą co miesiąc wygrywać na-grody pieniężne o łącznej puli wszystkich 190 nagród w wysokości 500 000 zł.

Grupa zapowiada w najbliższym czasie wprowadzenie kolejnych istotnych nowości i usług, m.in. wypłaty pożyczek wielowalutowych na kartę.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 28.04.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

 1. Kliknij poniższy przycisk
 2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.