Digitalizacja procesu obsługi spraw sądowych w bankach i fintechach – VSoft Court Portal Connector

 • Lendtech
 • 16.09.2021

Tysiące roboczogodzin pracowników wykonujących powtarzalne czynności mają nie tylko negatywny wpływ na psychikę pracowników, ale to także wielki koszt dla firmy. Automatyzacje są kluczem do uwolnienia zasobów, zwiększenia efektywności, poprawienia jakości procesów biznesowych oraz ich standaryzacji. Również w sprawach sądowych.

Instytucje takie jak banki, towarzystwa ubezpieczeniowe, firmy leasingowe oraz kancelarie prawne i firmy windykacyjne nieustannie zmagają się z potrzebą eliminacji powtarzalnych i niestety coraz droższych czynności pracowniczych związanych z pozyskiwaniem informacji o sprawach sądowych publikowanych na Portalu Informacyjnym Sądów Powszechnych.

Digitalizacja postępowań sądowych jest możliwa

Zacznijmy od tego, że digitalizacja postępowań sądowych jest możliwa. Dostęp do informacji sądowych w wersji elektronicznej ułatwia pracę, eliminuje powtarzalne czynności, zwłaszcza te wykonywane manualnie, a także poprawia efektywność organizacji. Automatyzacja i standaryzacja są kluczem do nowoczesnej e-windykacji, a wstępem do niej jest wygodny i zintegrowany dostęp do informacji udostępnianych elektronicznie przez sądy.

Podstawowe korzyści to oszczędność czasu, wygoda i poprawa nadzoru nad postępowaniami sądowymi. Integracja z Portalem Informacyjnym Sądów Powszechnych i automatyzacja procesu sądowego na podstawie pobranych danych, umożliwia sprawne określenie aktualnego stanu sprawy oraz szybkie reagowanie na informacje opublikowane przez sąd. W szczególności jeśli chodzi o rejestrowane czynności, wyznaczane terminy posiedzeń czy – jakże ważne w kontekście realizacji e-doręczeń – publikowane dokumenty. Wszystko to bez konieczności logowania się do Portalu oraz manualnie wykonywanych czynności weryfikacji i pobierania dokumentów dla każdej publikowanej przez sąd sprawy indywidualnie.

VSoft Court Portal Connector – automatyzacja spraw sądowych i większa kontrola

Narzędziem, które to umożliwia jest VSoft Court Portal Connector – produkt stworzony przez VSoft – lidera IT, który od 25 lat buduje systemy rozwijające biznes w sektorze finansowym. VSoft Court Portal Connector zapewnia kompleksową komunikację pomiędzy systemem prowadzącym sprawy sądowe, a Portalem Informacyjnym Sądów Powszechnych w zakresie informacji, jakie udostępniane są na Portalu dla danej sprawy z wykorzystaniem zewnętrznego API Portalu (Application Programming Interface).

VSoft Court Portal Connector działając w imieniu pełnomocnika stanowi optymalne, automatyczne narzędzie służące do pozyskiwania informacji, jakie podejmowane są na sprawach w sądach powszechnych i umieszczane na Portalu.

Pobieranie informacji procesowane jest z zachowaniem wszelkich wymogów normatywnych w przedmiocie np. ochrony dóbr osobistych, danych osobowych czy też wartości w publicznych dokumentach. Integracja konektora z systemem klienta realizowana jest za pomocą plików wejściowych i wyjściowych, które przekazywane są pomiędzy konektorem a systemem prowadzącym sprawy sądowe w trybie dziennym, czyli raz na dobę. Konektor cyklicznie odpytuje bazę Portalu o zakres zaktualizowanych na sprawie danych, dzięki czemu windykacyjny system operacyjny klienta może być codziennie zasilany aktualnymi informacjami opublikowanymi na Portalu dla każdej ze spraw. To wszystko sprawia, że jednostka biznesowa może na bieżąco reagować na zaistniałe czynności, a co za tym idzie – podejmować odpowiednie procesowanie sprawy w systemie.

W zakresie funkcjonalności jakie oferuje Portal Informacyjny Sądów Powszechnych, VSoft Court Portal Connector umożliwia realizację następujących działań:

A. Automatyczne składanie wniosków o dostęp do sprawy:

 • wysyłanie wniosków o dostęp dla wskazanych spraw,

 • sprawdzanie statusów wniosków.

B. Automatyczne pobranie danych, dla których uzyskano dostęp (oraz pobieranie danych, gdy nastąpiła ich aktualizacja), takich jak:

 • sprawy i ich szczegóły,

 • posiedzenia dla danej sprawy,

 • dokumenty (lista dokumentów),

 • czynności dla sprawy,

 • pliki dokumentów – realizacja e-doręczeń,

 • listy wszystkich sygnatur spraw pełnomocnika, do których ma dostęp.

Powyższe działania realizowane są poprzez interfejsy plikowe, które kompleksowo dostarczają systemowi klienta ‘wsad’ służący w dalszym kroku do podjęcia działań windykacyjnych.

Digitalizacja e-windykacji jest zatem dosłownie na wyciągnięcie ręki. Wyższy poziom bezpieczeństwa, zwiększona kontrola i tysiące zaoszczędzonych roboczogodzin to główne korzyści z rozwiązania oferowanego przez VSoft. Nie czekaj, digitalizuj i miej sprawy pod kontrolą!

Więcej informacji o VSoft Court Portal Connector znajdziesz tutaj.

Materiał powstał we współpracy z Partnerem.

/Lendtech

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 16.09.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

 1. Kliknij poniższy przycisk
 2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.