Google Pay w PKO Banku Polskim dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm

 • Lendtech
 • 29.09.2022

PKO Bank Polski, realizując potrzeby swoich klientów, udostępnia Google Pay dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm. To dopełnienie obszernej palety mobilnych płatności dostępnych w PKO Banku Polskim – dotychczas z usługi Google Pay mogli korzystać klienci korporacyjni i samorządowi. Używanie Google Pay jest bezpłatne dla wszystkich klientów największego polskiego banku.

Google Pay w PKO Banku Polskim dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm

Google Pay to rozwiązanie, dzięki któremu można płacić urządzeniami z systemem Android we wszystkich miejscach Polsce i na świecie, w których są terminale zbliżeniowe oraz w internecie. Klienci, którzy chcą korzystać z tej metody płatności mogą ją aktywować na smartfonie z systemem Android w wersji 5.0 lub nowszej, obsługującym technologię NFC.

Decyzja o udostępnieniu klientom indywidualnym oraz małym i średnim przedsiębiorcom płatności Google Pay to odpowiedź na oczekiwania naszych klientów, który okazywali zainteresowanie tą usługą, szczególnie w mediach społecznościowych. Wdrożenie Google Pay to bezsprzecznie dla naszych klientów jeszcze większy wybór wygodnych i bezpiecznych metod płatności, dopasowanych do ich potrzeb. W tej chwili płatności zbliżeniowe są dostępne dla wszystkich klientów PKO Banku Polskiego – młodszych i starszych, od tych bardziej tradycyjnych, preferujących plastikową kartę zbliżeniową, do tych lubiących nowinki technologiczne i korzystających z cyfrowej wersji karty w smartfonie czy zegarku. Jestem przekonany, że Google Pay szybko znajdzie wśród klientów naszego banku duże grono wiernych użytkowników. Jest to rozwiązanie szczególnie cenione za łatwość zamiany karty – debetowej na kredytową lub odwrotnie – którą chcemy zapłacić w danym miejscu – powiedział Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego w PKO Banku Polskim.

Funkcja karty wielowalutowej

Aby aktywować Google Pay klient powinien dodać kartę płatniczą PKO Banku Polskiego – debetową lub kredytową – do Portfela Google. Taka operacja odbywa się jednorazowo dla każdej karty na danym urządzeniu i należy ją zainicjować z poziomu aplikacji Portfel Google, dostępnej na smartfony z systemem Android. W Portfelu Google trzeba wybrać opcję „Dodaj do Portfela”, wskazać kartę płatniczą i wprowadzić jej szczegóły. Po akceptacji warunków użytkowania, klient dostaje specjalny SMS z kodem weryfikacyjnym do wpisania w aplikacji (tego kodu weryfikacyjnego nie można nikomu udostępniać ze względów bezpieczeństwa). Google Pay można też aktywować na inteligentnych zegarkach i innych urządzeniach przenośnych np. opaskach sportowych, które są przystosowane do obsługi tego rodzaju płatności.

Karta płatnicza dodana do Google Pay działa dokładnie tak samo, jak tradycyjna karta debetowa czy kredytowa. W przypadku kart debetowych PKO Banku Polskiego w Google Pay dostępna jest funkcja karty wielowalutowej, zaś wszelkie płatności Google Pay wliczane są automatycznie do wymaganej transakcyjności zwalniającej z opłaty za dane konto lub kartę.

Klienci PKO Banku Polskiego mają więc teraz do dyspozycji szeroki wachlarz – od A do X – wygodnych, szybkich i bezpiecznych płatności zbliżeniowych:

 • Apple Pay
 • BLIK zbliżeniowy
 • Garmin Pay
 • Google Pay (nowość! – dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm)
 • IKO i możliwość płacenie kartą podpiętą w aplikacji
 • Karta zbliżeniowa (plastikowa)
 • SwatchPAY!
 • Xiaomi Pay (dla kart Mastercard).

Google Pay to usługa w ramach Portfela Google. Obecnie Portfel Google dostępny jest w wybranych krajach, w tym w Polsce i pozwala na wygodne korzystanie z wielu kart płatniczych (debetowych i kredytowych), ale także dodanie do niego rozmaitych kart lojalnościowych czy kart pokładowych na przeloty wybranymi liniami lotniczymi. Google zapowiada dalszy rozwój tej usługi i możliwość dodawania w niej nowych opcji, takich jak np. cyfrowe wersje dokumentów, świadectwa szczepień, rozmaite bilety wstępu czy bilety za przejazd.

Więcej szczegółów na stronie internetowej: www.pkobp.pl/google-pay

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 29.09.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

 1. Kliknij poniższy przycisk
 2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.