Google Pay wspiera Hinglish i wprowadza MyShop w Indiach

  • Lendtech
  • 23.11.2021

Fintech poszerza swój zasięg na rynku południowoazjatyckim poprzez wprowadzenie funkcji Hinglish, czyli mieszanki hindi i angielskiego w swojej aplikacji płatniczej. Sprzedawcom z kolej proponuje nowe rozwiązanie My Shop pomagające tworzyć cyfrowe witryny sklepowe – podaje TechCrunch.

Indie to drugi co wielkości rynek internetowy na świecie, a aż 10 mln hinduskich sprzedawców korzysta z aplikacji Google Pay. Wsparcie dla Hinglish, którym posługuje się 350 mln ludzi w Indiach ma umocnić pozycję technologicznego giganta na tym dynamicznie rozwijającym się rynku.

My Shop – witryny internetowe w parę minut

Hinglish to nie jedyna nowa funkcja, którą wprowadził Google Pay. Indyjscy sprzedawcy internetowi mogą skorzystać z rozwiązania My Shop pozwalającego na tworzenie witryn internetowych w ciągu kilku minut – czytamy w TechCrunch.

Merchanci będą mogli skorzystać z szablonu, aby szybko zaprezentować swój towar w aplikacji. Będą również mogli dodawać informacje o godzinach otwarcia sklepu i szczegółach dostawy. W najbliższym czasie pojawi się także funkcja umożliwiająca sklepom korzystającym z Google Pay pojawienie się Google Maps i wyszukiwarce.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 23.11.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.