Jak wynająć sprzęt elektroniczny bez kaucji? Dzięki Plenti i Kontomatik to możliwe

  • Lendtech
  • 10.08.2021

Plenti to startup, który specjalizuje się w wynajmie elektroniki użytkowej np. sprzętu Apple, za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Dzięki współpracy z Kontomatik wynajem w Plenti będzie tańszy o kaucję.

Plenti działa już od 3 lat – startup stworzył wygodną aplikację za pośrednictwem, której można wynająć sprzęt elektroniczny (np. Macbooka, monitor, drukarkę). Wynajem sprzętu jest prosty jak zamówienie jedzenia z dostawą na wynos. Na początku z usług Plenti można było korzystać na terenie Warszawy, ale od marca 2021 roku usługa dostępna jest na terenie całej Polski.

Jedną z barier w rozwoju firmy, a konkretnie – w zwiększeniu liczby użytkowników, była konieczność wniesienia przez nich kaucji za wynajem sprzętu, która zabezpieczała wynajem na wypadek braku spłaty zobowiązań klienta wynikających z wypożyczenia lub kradzieży sprzętu.

Dzięki współpracy z Kontomatik – znanym polskim fintechem specjalizującym się w weryfikacji danych finansowych konsumentów, bariera to zostanie zniesiona.

Fintech zmniejsza próg wejścia dla klientów

– Wysoki próg wejścia w postaci kaucji zniechęcał użytkowników do skorzystania z usługi bądź też posiadania kilku aktywnych wynajmów. Możliwość weryfikacji klienta za pomocą narzędzia Kontomatik zmniejsza problem blokady dużych kwot. Z drugiej strony, dzięki algorytmom Kontomatika, chcemy zagwarantować naszej usłudze bezpieczeństwo poprzez odpowiedni scoring oraz uprzednie zbadanie finansów naszych potencjalnych klientów. Kontomatik to też jeden z elementów naszego systemu anty-fraud, który skutecznie broni nas przed wyłudzeniami i próbami oszustwa – tłumaczy Wojciech Rokosz, CEO Plenti.

– Dzięki otwartej bankowości, klienci Plenti będą mogli przejść proces potwierdzania tożsamości i weryfikacji kondycji finansowej w zaledwie kilka sekund. To z pewnością pomoże firmie usprawnić działania, ponieważ ułatwi i przyspieszy proces wynajmu elektroniki w aplikacji i przede wszystkim obniży koszty. Nie tylko klienci Plenti, ale i sama firma dużo na tym skorzystają. A my jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć i wspierać w tworzeniu innowacji rynkowych Plenti – firmę, która w sposób nowatorski podchodzi do zagadnień związanych z ekonomią współdzielenia. Trzymamy kciuki za powodzenie projektu” – dodaje Patryk Pietrzak, członek zarządu Kontomatik.

Plenti spodziewa się, że współpraca z Kontomatikiem pozwoli na zwiększenie bazy użytkowników i dalszy wzrost. Weryfikacja za pomocą Kontomatika pozostanie jedną z opcji – w dalszym ciągu klient będzie mógł wynająć sprzęt z kaucją. Będzie to zatem kwestia wyboru.

Bądź na bieżąco i zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter. Zdobądź ekspercką wiedzę i aktualne informacje o fintech & lendtech. Zapisz się tutaj.

/LP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 10.08.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.