Klarna uruchamia płatności natychmiastowe i wprowadza karty płatnicze w USA

  • Lendtech
  • 29.11.2021

Szwedzka Klarna rozszerza swoją ofertę na rynku amerykańskim. Fintech ogłosił uruchomienie usługi „Pay Now” oraz wprowadzenie fizycznej karty płatniczej.

Klarna wychodzi naprzeciw rosnącym oczekiwaniom konsumentów w USA i wprowadza nowe usługi do swojej oferty. Po wprowadzeniu rozwiązania „Pay Now” oferta Klarny w Stanach Zjednoczonych będzie kompatybilna z usługami na rynku europejskim. Do tej pory amerykańscy klienci fintechu mieli dostęp jedynie do usługi „Pay in 4”.

21 mln klientów Klarny w USA

Karta Klarny to dodatek do szerokiej gamy usług szwedzkiego dostawcy odroczonych płatności. Karta daje konsumentom kontrolę nad wydatkami, a zakupy za jej pomocą cechują się wygodą i elastycznością. Karta będzie również połączona z programem lojalnościowym Klarna Vibe, który nagradza płacących na czas klientów rabatami i promocyjnymi cenami.

Klarna cieszy się coraz większą popularnością w USA, konkurując z takimi gigantami jak Affirm czy Afterpay. Tylko w ciągu ostatniego roku fintech prawie podwoił swoją bazę klientów w USA do ponad 21 milionów użytkowników.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 29.11.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.