Koniec testów. Startuje Raiffeisen Digital Bank na iOS

  • Lendtech
  • 28.09.2021

Raiffeisen Digital Bank oficjalnie wystartował z aplikacją dla polskich klientów korzystających z iPhone’ów. Apka jest już dostępna w Apple Store. Proces weryfikacji zajmuje ok. 16 minut.

Raiffeisen Digital Bank zadebiutował na polskim rynku w drugiej połowie sierpnia. Na początek bank skupił się na fazie friends & family. Po niecałym miesiącu od oficjalnego debiutu rusza aplikacja na iOS. O tym, że aplikacja pojawi się „na dniach” mówił Kamil Niewiatowski, country manager w Raiffeisen Digital Bank podczas fire chatu z Łukaszem Piechowiakiem w trakcie Kongresu Lendtech 2021.

Polska to pierwszy rynek, na którym Raiffeisen Digital Bank (RDB) startuje ze swoją aplikacją mobilną. Na razie nie wiadomo jeszcze, jakie będą kolejne kierunki ekspansji. W ramach aplikacji mobilnej RDB klienci będą mogli skorzystać z oferty w pełni online’owego kredytu gotówkowego nawet do 100 tys. zł. Bank chwali się, że większość danych niezbędnych do weryfikacji pobiera automatycznie po otrzymaniu odpowiedniej zgody od klienta. Konieczna jest jedynie dokładna weryfikacja, która zajmuje kilkanaście minut (ok.13-16 minut i realizowana jest za pośrednictwem rozwiązania IDnow).

Na razie RDB skupi się na kredytach gotówkowych

W ofercie dostępne jest finansowanie nawet do 100 tys. zł – kwota robi wrażenie. Zwłaszcza, że mówimy o w pełni cyfrowym procesie. Kolejne usługi finansowe to zapewne kwestia czasu, ale na razie nie ma oficjalnych zapowiedzi i terminów.

/Lendtech

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 28.09.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.