1. Lendtech.pl
  2. >
  3. Wiadomości
  4. >
  5. Fintech
  6. >
  7. Konsolidacyjna...

Konsolidacyjna rewolucja – nowy innowacyjny produkt od Smartney

  • Lendtech
  • 18.08.2021

Smartney wprowadza pożyczkę konsolidacyjną – to zaawansowany produkt z zakresu digital lending, który wykorzystuje złożone algorytmy i open banking. Fintech współpracując z BIK i Kontomatikiem stworzył silnik pożyczkowy nowej generacji i w 100% online.

Smartney należący do francuskiej grupy Oney Bank wprowadził do swojej oferty pożyczkę konsolidacyjną. To jeden z najbardziej technologicznie zaawansowanych produktów na rynku finansowym. Wykorzystując złożone algorytmy oraz Open Banking pozwala klientom na korzystną konsolidację zobowiązań w szybkim fintechowym procesie. Silnik pożyczkowy nowej generacji automatycznie przeanalizuje sytuację kredytową klientów i wybierze te pożyczki, których konsolidacja będzie dla nich korzystna. To pierwsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku.

Podobnie jak większość dojrzałych rynków, branża finansowa w ostatnich latach skupiona była przede wszystkim na ulepszaniu istniejących produktów. Pożyczki udzielane były szybciej, proces był coraz wygodniejszy. Szanse stworzone przez PSD2 wykorzystywane były w ograniczonym zakresie – raczej do wymiany danych, niż wprowadzania realnych nowości dla konsumentów. Pożyczka konsolidacyjna Smartney to pierwszy nowoczesny i szeroko dostępny produkt finansowy łączący rozwiązania Open Banking oraz zaawansowaną analizę danych kredytowych.

Katarzyna Jóźwik, CEO SmartneyProsty wniosek i szybka decyzja

Sercem rozwiązania jest silnik pożyczkowy, który łącząc się z bazami danych kredytowych automatycznie weryfikuje czy klienci mają otwarte zobowiązania i jaki kapitał pozostaje do spłaty. Dzięki współpracy z Kontomatikiem i zastosowaniu rozwiązań Open Banking natychmiast pobierane są również dane o numerach rachunków bankowych, na które spłacane są oryginalne pożyczki. Smartney automatycznie analizuje skonsolidowanie których zobowiązań będzie dla klienta korzystne – a ten może podjąć decyzję przy pomocy kilkunastu kliknięć, bez żadnych dodatkowych dokumentów. Cały proces da się przejść w kilka minut.

– Chcąc zapewniać naszym klientom mądre rozwiązania finansowe stworzyliśmy innowacyjny produkt, który pozwala połączyć wiele zobowiązań w jedną, wygodną ratę w nieosiągalnym jak dotąd, błyskawicznym procesie. Wprowadzenie nowego rozwiązania poprzedziły nie tylko dokładne testy, ale przede wszystkim seria wywiadów z konsumentami i analiza ich zachowań. Klienci raczej nie myślą o obniżaniu swoich rat. Szukając kredytu konsolidacyjnego przede wszystkim chcą poprawić swoją zdolność kredytową z myślą o dodatkowym finansowaniu. Dlatego stworzona przez nas pożyczka konsolidacyjna łączy wiele korzyści: możliwość obniżenia rat, maksymalnie prosty i automatyczny proces oraz właśnie dostęp do dodatkowych środków – Tomasz Kacprzak, Commercial Director w Smartney.

Jedna wygodna rata

Pożyczkę konsolidacyjną klienci mogą wybrać bezpośrednio na stronie głównej. Po wypełnieniu krótkiego wniosku i weryfikacji kredytowej wskazują pożyczki, które chcieliby skonsolidować – z dostępnej na tym etapie automatycznie wygenerowanej listy. Pojawiają się na niej tylko te zobowiązania, których konsolidacja będzie dla klienta korzystna. Na tym samym ekranie klient może się również zdecydować na dobranie dodatkowej kwoty gotówki, obliczanej na podstawie analizy zdolności kredytowej, którą uzyska po konsolidacji. Po akceptacji umowy Smartney spłaca wybrane zobowiązania, a klient płaci jedną, wygodną ratę.

– Ideą Smartney jest mądre pożyczanie. Tworząc naszą ofertę połączyliśmy z jednej strony fintechowy proces, z drugiej naprawdę korzystne warunki finansowania. Kluczowe dla nas jest aby produkt ułatwiał klientom spłatę zobowiązań a nie powiększał ich zadłużenie dlatego proponujemy konsolidację tylko wtedy, kiedy dla Klienta jest to opłacalne – dodaje Kacprzak.

/Smartney/Informacja prasowa/LP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 18.08.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.